הערכות: יעקב לוקסנבורג ניצח במכרז על אפריקה, דמרי שיפר את הצעתו

ההערכות שלפיהן ההצעה של חברת לפידות קיבלה את רוב הקולות בהצבעה, הובילו את יגאל דמרי לשפר את הצעתו ■ מקורבים לנאמנים: "לא נאפשר לדמרי להכניס את ההצעה החדשה - כעת סופרים את הקולות מההצבעה שנערכה ביום חמישי"

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יגאל דמרי, מנכ"ל, י.ח דמרי בנייה ופיתוחצילום: אוליבייה פיטוסי
שלי אפלברג

הערכות: חברת לפידות שבשליטת יעקב לוקסנבורג זכתה ברוב הקולות בהצבעה על מכירת אפריקה מגורים ודניה סיבוס, במסגרת הסדר אפריקה. בעקבות זאת שיפר יגאל דמרי את הצעתו ב-21 מיליון שקל נוספים, שיינתנו כמניות אפריקה מגורים. כעת יש להמתין ולראות אם נציגות מחזיקי האג"ח של אפריקה תאפשר לדמרי להגיש את הצעתו המשופרת לאחר המועד שנקבע לפרסום ההצעות המעודכנות; והאם יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות שחבר לאלטשולר שחם, ירוץ לשפר את המחיר.

נכון לעכשיו, לא נראה שבלפידות ששים לשפר את ההצעה - ויטענו שיש לעמוד בתנאים שנקבעו בראשית ההתמחרות. מקורבים לנאמנים טענו שלא יאפשרו לדמרי להכניס את ההצעה החדשה, כשהמטרה היא לסגור את ספירת הקולות של ההצבעה שנערכה ביום חמישי.

ארבעה מתמודדים התחרו בהצבעה האחרונה על רכישת אפריקה במסגרת ההסדר: מאיר שמיר, שהציע לרכוש את החברה באמצעות מבטח שמיר אחזקות; גד זאבי; יעקב לוקסנבורג, שחבר לבית ההשקעות אלשטשולר שחם, ויבצע את הרכישה באמצעות הפלטפורמה הציבורית שלו חברת האחזקות לפידות קפיטל; ויגאל דמרי, שהציע לרכוש את החברה באמצעות דמרי בנייה ופיתוח.

במצגת האחרונה שפורסמה, לפני השיפור של דמרי, ההצעה של לפידות ואלטשולר הובילה. השניים, שמעוניינים להיכנס לתחום התשתיות, הציעו חבילה הכוללת מזומן ותמורות בניירות ערך סחירים, ששווייה הוערך ב-1.244 מיליארד שקל. ההצעה הטובה השנייה, לפחות מבחינה מספרית, היתה של זאבי שהציע חבילה ששווייה הוערך בשלוש מיליון שקל פחות.

דמרי הוא השחקן היחידי שמתמחה בתחום ומעוניין בעיקר בחברת הבנייה אפריקה מגורים - הוא הציע חבילה שמוערכת ב-1.22 מיליארד שקל. היחיד שנותר הרחק במשחק הוא שמיר, שנראה שוויתר על ההתמחרות, לפחות מבחינה מספרית. שווי חבילתו מסתכם ב-1.169 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker