ענת לוין מונתה למנכ"לית בלאקרוק ישראל

לוין מחליפה את אלכס פולק, ששימש מנכ"ל בלאקרוק ישראל מ-2008, ויעבור לבריטניה לתפקיד בכיר אחר בחברה ■ לוין היתה משנה למנכ"ל כלל ביטוח

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ענת לוין
אסא ששון

חברת בלאקרוק (BlackRock), חברת ניהול הנכסים הפיננסים הגדולה בעולם, הודיעה כי מינתה את ענת לוין למנכ"לית החברה בישראל. לוין מחליפה בתפקיד את אלכס פולק, ששימש מנכ"ל בלאקרוק ישראל מ-2008, ויעבור לבריטניה לתפקיד בכיר אחר בבלאקרוק.

לוין, מהמנהלות הוותיקות בשוק, שימשה קודם לכן משנה למנכ"ל כלל ביטוח. בתפקידה תהיה לוין אמונה על פיתוח יוזמות אסטרטגיות של החברה בישראל, הרחבת שיתופי הפעולה המקומיים, יישום של שירותי הלקוחות המקומיים ועידוד פעולות ההשקעה של בלאקרוק בשוק הישראלי, שבו היא פועלת כעשור.

ללוין תואר MBA במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ויותר מ-20 שנות ניסיון בעולם הפיננסי הבכיר של ישראל. בעברה איישה תפקידי מפתח בגופי בנקאות וביטוח בישראל, באחרונה שימשה משנה למנכ"ל כלל ולפני כן משנה למנכ"ל בנק הפועלים ומנכ"לית מגדל אחזקות.

ביולי רשמה חברת בלאקרוק למסחר בבורסה 15 קרנות סל זרות, לאחר שקיבלה אישור לכך מרשות ניירות ערך. מדובר בקרנות סל זרות ראשונות שיהיו זמינות לרכישה בשקלים - עד כה, מי שרצה לרכוש קרנות סל זרות נאלץ לרכוש אותן בדולרים או ביורו.

הקרנות שנרשמו למסחר בישראל הן אותן קרנות שבהן משקיעים לקוחותיה של בלאקרוק בעולם ובאותם תנאים, לרבות דמי הניהול. חלק מהקרנות הזרות שנרשמו כעת יתחרו באופן ישיר בקרנות סל של בתי ההשקעות בישראל, ובהן קרנות סל העוקבות אחר מדדים, כמו S&P 500, נאסד"ק 100; וכן קרנות סל מגזריות על S&P 500, כמו גם מגזר הפיננסים, הבריאות וטכנולוגיית המידע. חלק אחר של הקרנות לא היו קיימות עד כה בישראל, למשל, קרן סל העוקבת אחר המדד האירופי MSCI Europe ואחרי איגרות חוב קצרות טווח (שנה עד שלוש שנים) של ארה"ב. בסוף אוגוסט רשמה בלאקרוק למסחר עוד שבע קרנות סל. 

רייצ'ל לורד, מנכ"לית בלאקרוק בשוקי אירופה, אפריקה, והמזרח התיכון (EMEA): "אנחנו שמחים לקבל לשורותינו את ענת. מינויה של מנהלת מקומית, עם ניסיון משמעותי והיכרות ענפה עם התעשייה כמו לוין, רק מדגיש ומוכיח את המחויבות של בלאקרוק לשוק הישראלי. אנחנו רוצים להודות לאלכס פולק על עבודתו ב-11 השנים האחרונות, בהן טיפח ופיתח את תחום הנכסים בניהול  (AUM - Asset Under Management) לשווי של 20 מיליארד דולר".  

בלאקרוק היא חברת ניהול הנכסים הפיננסים הגדולה בעולם. החברה מספקת פתרונות להשקעה ופתרונות טכנולוגיים, עבור מימוש מטרות ההשקעה של לקוחותיה. נכון ל-30 ביוני 2019, בלאקרוק מנהלת נכסים בסך 6.84 טריליון דולר עבור המשקיעים שלה ברחבי העולם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker