אמיר לוי, שליווה את מיזם הסיבים IBC באוצר - מונה לנהל אותו

אמיר לוי כיהן בעבר כממונה על התקציבים באוצר. מיזם הסיבים IBC, שמוחזק על ידי סלקום, חברת החשמל וקרן תש"י, קיבל עד כה 150 מיליון שקל כסף ציבורי, אך כשל ולא הצליח לעמוד ביעדיו

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
אמיר לוי, הממונה על התקציבים
אמיר לוי צילום: מיכל פתאל

הממונה על התקציבים לשעבר באוצר אמיר לוי מונה למנכ"ל IBC - מיזם הסיבים האופטיים על גבי תשתית חברת החשמל. דורון כהן יישאר יו"ר החברה.

מיזם הסיבים IBC פרש תשתית סיבים לכ-150 אלף משקי בית עד כה ויש לו כ-6,000 מנויים. באחרונה נרכש המיזם על ידי סלקום וקרן תש"י המחזיקות יחד 70% בחלקים שווים, והיתרה בידי חברת החשמל. במקביל, כל פעילות הסיבים של סלקום, הכוללת כ-150 אלף משקי בית נוספים, הועברו למיזם. 

לוי, ששימש בין היתר כסגן ראש אגף התקציבים לנושא תשתיות, לא היה מעורב בהמקת מיזם IBC ב-2013. הוא כיהן אז בתפקידו בשיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת. הוא נכנס לתפקידו חודש לאחר הקמת IBC וקיבל את תנאי הרישיון ואת מבנה הבעלות כמצב קיים. 

עם זאת, אף שמשרד התקשורת הוא זה שהיה אחראי באופן רשמי לפיקוח על IBC, אגף התקציבים באוצר ולוי עצמו היו מעורבים במיזם, ואיפשרו את הזרמות הכספים לחברה - שבדיעבד התברר כי פעלה ללא פיקוח מספק ולא עמדה בהתחייבויותיה. במשרדי הממשלה סברו כי המיזם עשוי לעורר תחרות לבזק ויש לקדמו.

מיזם IBC, שקיבל כבר 150 מיליון שקל כסף ציבורי, כשל ולא הצליח לעמוד ביעדיו. המיזם נקלע לקשי מימון והפסיק את המשך פרישת הסיבים. באחרונה העניק לו משרד התקשורת הקלות נרחבות, ובין השאר הוא לא מחוייב בפרישה אוניברסלית אלא רק ב-40% מחלקי ישראל בתוך עשור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker