סוכני הביטוח ממשיכים לחבק את ברקת: "תקבל את מלוא הסיוע שלנו - ויש לנו לא מעט יכולות"

נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, הודה לברקת בכנס הלשכה על כך שעמד לצד הסוכנים בנושא מכירת ביטוח נסיעות כמו גם בנושא הביטוח של הבנקים ■ ברקת התייחס לעימות בין רשות ניירות ערך לרשות שוק ההון: "אין פה מלחמות אגו, יש פה עניין לעשות את הדבר הנכון"

אסא ששון
משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון
משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכוןצילום: אוליבייה פיטוסי

"אנו רוצים להודות למשה ברקת על שעמד לצדנו בנושא מכירת ביטוח נסיעות וגם בנושא הביטוח של הבנקים. אנו ערים לוויכוח המתנהל בין רשות שוק ההון לבין רשות ניירות ערך ומכאן אני רוצה לומר לך ברקת, אנו עומדים לצדך, תומכים בך ומחזקים. ההחלטה שלך תתקבל במלוא הסיוע שלנו גם בצד הלובי, ויש לנו לא מעט יכולות" - כך אמר הבוקר (ד') נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, בפתח כנס הלשכה. הכנס נערך בקרית שדה התעופה, בהשתתפות של כ-600 סוכני ביטוח.

אחרי רונזפלד נאם ראש רשות שוק ההון, משה ברקת, שהתייחס לעימות בין רשות ניירות ערך לרשות שוק ההון סביב השימוש ביועץ חיצוני לגופים המוסדיים: "אנו רואים את העיתונאים נהנים מזה שבין הרגולטורים יש קרבות אגו וחילוקי דעות. אין פה מלחמות אגו, יש פה עניין לעשות את הדבר הנכון ויש פה עניין של סמכויות של רשות שוק ההון הקבועות בחוק - אם זה לגבי כל ההתנהלות של המוסדיים, כולל נושא ההצבעות, אין פה ספק שזה פיקוח בלעדי של רשות שוק ההון.

"ייתכן שבעבר רשות שוק ההון נתנה כללים שניתנו על ידי רשויות אחרות, במקום להבין שהפיקוח המלא צריך להיות אצלה, וככה זה יהיה כמו שמוסדי מחליט בעצמו על כל נושא ההצבעות. אין ספק שיש פה סמכות בלעדית של רשות שוק ההון. אני מגן על אלפי בתי אב ומיליוני חוסכים לפנסיה. אלה שמתנגדים - על מה הם מגנים? על חברה פרטית כזו או אחרת, על מונופול לא מפוקח שאין לו שום כללים. מאחוריי עומד הציבור ולכן אני אעמוד על הסמכות ועל המשך הפיקוח, ואדאג שהדבר הזה ייעשה בצורה נכונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker