"פעולות בריוניות ופוגעניות": בלוטרייך מבקש שבית המשפט יכפה את פירוק השותפות עם שניידר

בלוטרייך: "שניידר מבצע פעולות פוגעניות כנגדי, בין היתר באמצעות שימוש בנציגיו בחברה ובחברה הבת, אשר אמורים לפעול לטובת החברה ולשמש שומרי סף, ככלי בסכסוך בינו לביני וכאמצעי הפעלת לחץ"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל בלוטרייך
ערן אזרן

גיל בלוטרייך, מבעלי השליטה במישורים, הגיש הבוקר (ג') תביעה לבית משפט המחוזי בתל אביב לפירוק השותפות עם אלכס שניידר בחברת הנדל"ן. בלוטרייך מבקש כי בית המשפט יכפה על הצדדים לבצע הליך היפרדות, שייקבע על ידי בית המשפט ויתנהל על פי הוראותיו, בין באמצעות מנגנון BMBY (רכישת חלקו של בעל המניות השני), מכרז או הליך אחר.

בלוטרייך ושניידר נמצאים בעיצומו של מאבק, לאחר שלא הצליחו להחליט על מנגנון היפרדות מוסכם. באחרונה התפטר בלוטרייך מדירקטוריון מישורים. ככל הידוע, הסכסוך נוגע לקשרים, לכאורה, שניהל שניידר, שאינו נושא בתפקיד רשמי במישורים, עם מנכ"ל החברה הבת סקייליין. לטענת בלוטרייך, הסכסוך החל עקב אי הצלחתו של שניידר ליישם את מטרותיו לקפל נכסים פרטיים שלו לתוך החברה, ובעקבות זאת החל לפעול באמצעות נציגיו נגד בלוטרייך.

בתביעה שהגיש בלוטרייך על ידי יואל פרייליך ממשרד גיסין ושות' נכתב כי "לא יימצא חולק כי הסכסוך מתבטא בחוסר אמון הדדי בלתי ניתן לגישור בין הצדדים, ובהכרה הדדית כי עליהם להיפרד... היעדר אמון מוחלט, עמוק ובלתי ניתן לגישור בין הצדדים וחוסר יכולת להמשיך בשליטה המשותפת בחברה ולשיא התנהלותו המפרה הגיע כאשר התיימר שניידר להודיע על 'ביטול' הסכם השליטה המשותפת ללא עילה ובניגוד למנגנון הבוררות שבהסכם – אותו מסרב שניידר באופן עקבי לכבד ולנהוג על פיו".

עוד ציין בלוטרייך כי בהמשך לכך החל שניידר לבצע שורת פעולות בריוניות ופוגעניות כנגדו. זאת, בין היתר, באמצעות שימוש בנציגיו בחברה ובחברה הבת, לרבות באמצעות משרד עורכי הדין שייצג אותו ולאחר מכן מונה ליועץ המשפטי של החברה. לדבר שניידר, אותם נציגים שהיו אמורים לפעול לטובת החברה ולשמש שומרי סף, הפכו כלי בסכסוך בינו לבין שניידר וכאמצעי הפעלת לחץ כנגדו.

"בין היתר נעשו ניסיונות חסרי בסיס באמצעות היועצים המשפטיים לבטל את הסכם הניהול, ולאחר שהתברר לדירקטוריון החברה כי מדובר היה בניסיונות חסרי בסיס החליט הדירקטוריון להחליף את משרד עורכי הדין", מסר בלוטרייך.

מטעמו של שניידר נמסר: "התביעה היא המשך ישיר לבקשות ודרישות קודמות של מר גיל בלוטרייך המכוונות לאלץ את מר אלכס שניידר לרכוש את מניותיו בחברת מישורים השקעות נדל"ן בע"מ. למר שניידר אין כל כוונה לעשות זאת.  

"משעשע לראות שמר בלוטרייך הגיש תביעה בעילת קיפוח המיעוט, בשעה שהוא עצמו מינה את רוב מנהלי החברה. התביעה באה לפזר מסך עשן כדי להשכיח את המלצתה של ועדה עצמאית של הדירקטוריון, בראשות עו"ד שיראל גוטמן-עמירה, כי חברת מישורים תגיש תביעה כנגד מר בלוטרייך בשל נזק שגרם לחברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker