פימי במו"מ מתקדם לרכישת השליטה בעמיעד לפי שווי של 60 מיליון דולר

אם העסקה תצא לפועל, פימי תזרים כסף לעמיעד מערכות מים תמורת הקצאת מניות ותרכוש חלק ממניות קיבוץ עמיעד ■ פימי צפויה לרכוש גם את מניותיו של קיבוץ בית זרע

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ישי דוידי
ישי דוידיצילום: עופר וקנין

קרן פימי מנהלת משא ומתן עם קיבוץ עמיעד לרכישת השליטה בחברת עמיעד מערכות מים. על פי מבנה העסקה המתגבשת, תזרים פימי כסף לעמיעד מערכות מים תמורת הקצאת מניות; ותרכוש תמורת סכום נמוך משמעותית חלק ממניות קיבוץ עמיעד, שמחזיק כיום ב-45% ממניות החברה. עמיעד מערכות מים נסחרת בבורסת ה-AIM בלונדון בשווי של 60 מיליון דולר.

מבנה העסקה נועד להעמיד לרשות עמיעד מערכות מים מקורות כספיים להשקעות וחידוש הצמיחה בחברה - שהציגה בשלוש השנים האחרונות ירידה של 4% בהכנסות, קיטון של 27% ברווח התפעולי התזרימי (EBITDA) וירידה של 50% ברווח למניה. קרן פימי, שמחזיקה כיום ב-18% ממניות עמיעד מערכות מים, צפויה לרכוש גם את מניותיו של קיבוץ בית זרע שמחזיק ב-4.5% ממניות החברה. כך, בתום העסקות תחזיק פימי ב-45% ממניותיה של עמיעד מערכות מים.

עמיעד מערכות מים מפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות סינון מים שמיועדות לשימוש בתעשייה - למשל בחברות נפט וגז, במגזר העירוני ובמגזר הביתי. העסקות צפויות להתבצע במחיר של 2.6 דולר למניה, שהיה המחיר שלפיו רכשה פימי 9% ממניותיה של עמיעד מערכות מים במאי 2019 מחברת ברמד שבבעלות הקיבוצים עברון וסער. מחיר זה משקף שווי חברה של 59 מיליון דולר, כלומר סביב שווייה הנוכחי של החברה וזהה להון העצמי שלה.  

פימי, המנוהלת על ידי ישי דוידי, רכשה את אחזקתה הראשונית בעמיעד ביולי 2018 מקרן ההשקעות KBI במחיר של 2.6 דולר למניה ובתמורה כוללת של 5.3 מיליון דולר. פימי הבהירה אז שתנסה לרכוש את השליטה בעמיעד מערכות מים, ואם לא תצליח לשכנע את קיבוץ עמיעד לוותר על השליטה בה תמכור את אחזקתה בחברה.

עמיעד, שנוסדה ב-1962, מעסיקה 700 עובדים. החברה הונפקה בבורסה המשנית בלונדון ב-2005 והרוויחה 2.3 מיליון דולר במחזור של 114 מיליון דולר ב-2018, בהשוואה לרווח של 3.2 מיליון דולר במחזור של 112 מיליון דולר ב-2017.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker