גזית גלוב מכרה 6% ממניות אטריום לחברת הפניקס תמורת 75 מיליון יורו

העסקה היא חלק מהצעת רכש ל-40% ממניותיה של אטריום, שמוחזקות על ידי הציבור, תמורת 565 מיליון יורו, ומכירת 12% מהמניות לחברת מנורה מבטחים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חיים כצמן. בעל השליטה בגזית גלוב
חיים כצמן. בעל השליטה בגזית גלובצילום: דודו בכר

גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן (13.5% בשרשור), ממשיכה לממש את האסטרטגיה להגדלת חלקן של החברות הפרטיות בתיק נכסיה, תוך ניצול הסנטימנט השלילי כלפי חברות נדל"ן מסחרי. גזית גלוב תמכור לחברת הביטוח הפניקס ולקופות הגמל שלה 6% ממניותיה של החברה הבת אטריום, שנסחרת בבורסה של וינה, תמורת 75 מיליון יורו.

מכירת מניותיה של אטריום היא חלק מעסקה שבה הכריזה גזית גלוב על רכישת 40% ממניותיה של החברה הבת (60%) אטריום, שהוחזקו על ידי הציבור, תמורת 565 מיליון יורו. העסקה שיקפה פרמיה של 18% מעל מחיר הסגירה של המניה בבורסה עם ההכרזה על העסקה בסוף יולי 2019, אך נמוך ב-20% מההון העצמי למניה.

כחלק מעסקה זו חתמה גזית גלוב על הסכם למכירת 12% ממניותיה של אטריום לחברת הביטוח מנורה מבטחים במחיר זהה למחיר שבו תרכוש גזית גלוב את המניות. השלמת העסקה כפופה למימוש הזכות של אטריום לקבל הצעות מתחרות טובות יותר עד ל-10 בספטמבר 2019.

רכישת הבעלות המלאה באטריום היא חלק מהאסטרטגיה של גזית גלוב, שנועדה לסגור את הפער השלילי שבין שווי השוק של החברה לשווי ההוגן של נכסיה - באמצעות הפיכתה מחברת החזקות בנדל"ן לחברה תפעולית שמחזיקה ישירות בנכסיה.

אם תושלם העסקה יגדל ההון העצמי של גזית גלוב ב-241 מיליון שקל לרמה של 46.2 שקל למניה שמשקף הון עצמי של 8.6 מיליארד שקל ; תחזית הרווח התפעולי התזרימי ל-2019, בניכוי רווחים או הפסדים ממימוש נכסים והפרשות למסים נדחים (FFO), תגדל ב-72 מיליון שקל ל-662-650 מיליון שקל; ויחס החוב נטו למאזן יעלה מ-47.1% ל-48.2%. למרות מהלכים מסוג זה נסחרת מניית גזית גלוב במחיר של 35.44 שקל למניה, כך ששווי השוק של החברה נמוך עדיין ב-24% מההון העצמי למניה.

אטריום מתמחה בייזום, הקמה וניהול של מרכזים מסחריים מעוגני אופנה ומזון במרכז ובמזרח אירופה. השווי ההוגן של אטריום מסתכם ב-2.7 מיליארד יורו, בעוד ההון העצמי של החברה הוא 1.8 מיליארד יורו. דמי השכירות של החברה הסתכמו ב-92 מיליון יורו במחצית הראשונה 2019.

אטריום מכרה במחצית הראשונה של 2019 שני קניונים ב-Koszalin ובלובלין בתמורה כוללת של 298 מיליון יורו, שהיתה גבוהה ב-3% מהשווי המאזני של הקניונים. המכירה היתה חלק מהמדיניות של מיקוד בנכסים גדולים בעלי איכות גבוהה במרכזים עירוניים שמתאפיינים בהכנסה גבוהה יחסית לנפש. כחלק ממדיניות זו, אטריום גם חתמה ביולי 2019 על הסכם למכירת קניון בעיר Zilina שבסלובקיה תמורת 37 מיליון יורו, כלומר זהה לשווי המאזני של הנכס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker