עסקה בשווי 1.5 מיליארד שקל להראל בסן פרנסיסקו

קבוצת הראל דיווחה כי רכשה 49% מהזכויות בבניין משרדים, השלישי שהיא רוכשת בעיר, בשיתוף עם קרן ריט ציבורית אמריקאית ■ הבניין מושכר בשיעור תפוסה של 87%, כאשר התוכנית העסקית כוללת השכרה של השטח הפנוי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמי בבקובצילום: עופר וקנין

קבוצת הראל ממשיכה להרחיב את נוכחותה בשוק הנדל"ן בסן פרנסיסקו, ורוכשת חלק מבניין משרדים בעיר. הקבוצה דיווחה כי רכשה 49% מהזכויות בחברת נכס המחזיקה בבניין הממוקם במרכז העסקים הראשי של סן פרנסיסקו (South Financial District). הרכישה נעשית לפי שווי של כ-1.45 מיליארד שקל לבניין. ההשקעה של הראל תמונף במימון בנקאי, כך שהיא תשקיע 380 מיליון שקל כהון עצמי (אקוויטי).

הנכס הנרכש, המדורג ברמת Class A, כולל 26 קומות בשטח של כ-400 אלף רגל. חלק ניכר משטחי הבניין משוכרים לפירמת רו"ח בינלאומית, ויתר השטחים מושכרים לחברות טכנולוגיה, משרדי עו"ד, רו"ח ונותני שירותים. הבניין מושכר בשיעור תפוסה של 87%, כאשר התוכנית העסקית לנכס כוללת השכרה של השטח הפנוי, שלגביו כבר מנוהל מו"מ מתקדם; ותוכנית השקעות שתאפשר העלאה משמעותית של דמי השכירות לאורך תקופת ההחזקה בנכס.

הדמיה של הנכס בסן פרנסיסקו

זוהי עסקת הנדל"ן השישית שמבצעת הראל בחוף המערבי בארה"ב בשנים האחרונות, והשלישית במרכז העסקים הראשי של סן פרנסיסקו. הראל ביצעה את העסקה בשיתוף עם קרן ריט ציבורית הנסחרת בניו יורק. הקרן, שאת שמה סירבו בהראל למסור, מחזיקה בנכסים בשווי (Enterprise Value) של יותר מ-8 מיליארד דולר.

"שוק המשרדים בסן פרנסיסקו הוא שוק חזק המהווה מוקד משיכה לחברות טכנולוגיה. מדובר בשוק אשר נהנה מביקוש גובר והולך מחד ומהיצע מוגבל מאידך, כתוצאה ממגבלות רגולטוריות אשר משפיעות על היקפי הבנייה בעיר. בשנים האחרונות מתאפיין השוק בעליות משמעותיות ומתמשכות בדמי השכירות לצד גידול בשווי הנכסים באזור", ציינו בהראל. 

בהראל הוסיפו כי "ההשקעה בנכס, שינוהל על ידי הקרן האמריקאית, הינה חלק משרשרת עסקות שמבצע מערך הנדל"ן של הקבוצה בשנים האחרונות. מדובר באפיק השקעות גדל והולך עבור הראל, לצד קבוצות מוסדיות גדולות אחרות, הנובע מהשאיפה להגביר את הנוכחות באפיקי השקעה בעלי תשואה יציבה יחסית, ריאלית ושאינה קשורה ישירות למדדי שוקי ההון. ההשקעה בנדל"ן ישיר בחו"ל תורמת לפיזור ההשקעות מבחינה גיאוגרפית וסקטוריאלית, ונעשית במטרה להניב תשואה שוטפת ויציבה ברמת סיכון נמוכה יחסית, גם על רקע הגאות הנמשכת במחירי הנכסים הסחירים והלא-סחירים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker