ג'נריישן קפיטל רוכשת את פעילות חלוקת הגז של אלקטרה תמורת כ-135 מיליון שקל

לאחר העסקה, ג'נריישן קפיטל תחזיק בשליש מהון המניות של שתי החברות, לצד קבוצת אמישראגז וחמו אהרון ■ פעילות הגז מניבה רווח תפעולי תזרימי שנתי של כ-27 מיליון שקל

ערן אזרן
ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי קרן ג'נריישן קפיטל
ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי ג'נריישן קפיטלצילום: תמוז רחמן

קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל, שהונפקה בבורסה בפברואר 2019, דיווחה היום (ג') על רכישת אחזקותיה של קבוצת אלקטרה בחברות נגב גז וגז טבעי דרום בתמורה לכ-135 מיליון שקל. לאחר העסקה, ג'נריישן קפיטל תחזיק בשליש מהון המניות של שתי החברות, לצד קבוצת אמישראגז וחמו אהרון, שייוותרו עם אחזקות זהות.

נגב גז וגז טבעי דרום מחזיקות ברישיון בלעדי להקמה והפעלה של תשתיות לחלוקת גז טבעי למגזר התעשייתי, מתקני קוגנרציה ומרכזי אנרגיה, יחידות דיור ומרכזים מסחריים ותחנות תדלוק באזור פעילותן, ובחברת אי.פי.סי המעניקה שירותי הקמה, תפעול ותחזוקה של תשתיות לחלוקת גז לנגב גז ולגז טבעי דרום.

במסגרת העסקה חתמה ג'נריישן קפיטל עם אלקטרה על הסכם הלוואה, שלפיו אלקטרה העמידה לג'נריישן הלוואת מוכר של 25 מיליון שקל (לפיכך, התמורה המיידית שתשולם במועד השלמת העסקה הינה 110 מיליון שקל). ההלוואה צפויה להיפרע בשלושה תשלומים שנתיים שווים. עם השלמת העסקה צפוי לנבוע לאלקטרה תזרים כולל בסך של כ-135 מיליון שקל (לפני מס), ורווח נטו של כ-90 מיליון שקל.

ההכנסות המצרפיות של החברות הנרכשות במחצית הראשונה של 2019 עמדו על כ-46.3 מיליון שקל. פעילות החברה הניבה רווח תזרימי תפעולי (EBITDA) של כ-13.5 מיליון שקל במחצית. לחברות יותר מ-100 לקוחות תעשייתיים חתומים, מתוכם כ-50 חוברו לרשת החלוקה, והיתר בשלבי קידום שונים.

"לאחרונה, המדינה החלה לתמוך באופן חיובי בפיתוח התחום, ועשתה צעדים חשובים להצלחת הפצת הגז הטבעי לתעשייה ולסגמנטים נוספים, תוך הכרה ביתרונותיו הכלכליים והסביבתיים של הגז הטבעי ותרומתו לפריון המשק. ההערכות הן שהמדינה תמשיך ותבצע צעדי המשך לפיתוח התחום גם בעתיד", ציינו בג'נריין קפיטל.

רישיונות ההקמה וההפעלה של תשתיות לחלוקת גז טבעי של החברות נגב גז וגז טבעי דרום הן לתקופה של 25 שנה החל משנת 2009 לחברת נגב גז ומשנת 2012 לחברת גז טבעי דרום. הרישיון מקנה לחברות החלוקה בלעדיות באזור פעילותם.

יוסי זינגר, יו"ר ג'נריישן קפיטל, אמר כי "החברות הנרכשות הינן מובילות - הן ברמת פרישת הקווים וחיבור לקוחות והן ברמה המקצועית של הנהלת החברה. מדובר בתחום שנשען על שוק גדול מאוד עם מגוון אפשרויות צמיחה נוספות, שנהנה מתמיכה ממשלתית רחבה וכזה שהסיכונים בו נמוכים. עבור ג'נריישן מדובר בהשקעה בפרופיל סולידי ומניב, וכן הזדמנות לגוון את פורטפוליו האחזקות הקיים של הקרן, באמצעות  כניסה לתחום חדש וצומח בעולם האנרגיה והתשתיות בעל סינרגיה ברורה לפעילות הקרן. כניסתנו לתחום זה הינה חלק מאסטרטגיית ההתרחבות והצמיחה של ג׳נריישן קפיטל ותאפשר לנו ליהנות מתזרים דיווידנדים יציב".

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה: "מכירת פעילות הגז הינה במסגרת התמקדותה של קבוצת אלקטרה בפעילויות הליבה, שהתרחבו משמעותית בשנים האחרונות ואליהן מופנים עיקר תשומת הלב הניהולית והמשאבים של אלקטרה. עסקה זו מבטיחה לנו תזרים גבוה ומניבה לנו רווח נטו בסך של כ-90 מיליון שקל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker