בלאקרוק ואלטשולר שחם משיקים שבע קרנות סל חדשות

רישומן של הקרנות מתרחש כחודש לאחר שרשות ניירות ערך אישרה לבלאקרוק רישום של 15 קרנות הסל הזרות הראשונות בישראל ■ "אנחנו ממשיכים לספק מוצרים חדשים שעד כה לא היו זמינים"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בניין קרן בלאקרוק
אסא ששון

בלאקרוק ואלטשולר שחם הודיעו הבוקר (ג') כי קיבלו את אישורה של רשות ניירות ערך והבורסה בתל אביב לרשום למסחר שבע קרנות סל של iShares מבית בלאקרוק, לרכישה בשקלים בבורסת תל אביב. רישומן של הקרנות מתרחש כחודש לאחר שרשות ניירות ערך אישרה לבלאקרוק לרשום את 15 קרנות הסל הזרות הראשונות בישראל.

שלוש קרנות מתוך השבע החדשות מתמקדות בשוק אגרות החוב וארבע קרנות הן קרנות "מגה טרנדים". מדובר בהשקעה באפיקים הנחשבים מנועי צמיחה עתידיים כמו טכנולוגיה, חידושים רפואיים ושינויים דמוגרפיים, ובעלי פוטנציאל לחולל שינויים בכלכלה, בעסקים ובחברה ברמה הגלובלית.

קרנות סל זרות הן קרנות השקעה נסחרות שעוקבות אחר מדדים. הן מאפשרות  למשקיעים לנקוט אסטרטגיות השקעה לטווח הארוך, ולהתאים את השקעותיהם כך שישקפו התפתחויות בשוק בטווח הקצר והבינוני.

בלאקרוק היא חברת ניהול הנכסים הפיננסים הגדולה בעולם. נכון ל-31 במארס 2019, החברה מנהלת נכסים בסך 6.84 טריליון דולר עבור המשקיעים שלה ברחבי העולם. iShares, חברה בת של בלאקרוק המתמחה במוצרים פסיביים, מחזיקה במגוון מוצרים גלובלי של יותר מ-900 ETF ונכסים המסתכמים ב-2 טריליון דולר, נכון ל-30 ביוני 2019. 

מארק פילגרם, מנהל הפרויקטים האסטרטגיים והתפעול הראשי של עסקי ה-iShares בבלאקרוק אירופה, אפריקה והמזרח התיכון, אמר כי "אנו משיקים היום עוד שבע קרנות סל זרות, וממשיכים לספק מוצרים חדשים שעד כה לא היו זמינים כגון קרנות ה'מגה טרנדס' אשר מתמקדות בתחומים בעלי צמיחה משמעותית, דוגמת דיגיטליזציה ורובוטיקה. אנו ממשיכים להרחיב את ההיצע הקיים בבורסה לניירות ערך בתל אביב, ומאפשרים למשקיעים חשיפה רחבה יותר להשקעה גלובלית פשוטה". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker