שופרסל רכשה מרקח של פימי 51% מפעילות של בית מרקחת מקוון

חברת רקח שבשליטת קרן פימי תצא בהדרגה מתחום הקמעונות המקוונת של תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם, כחלק מהתמקדותה בייצור תרופות גנריות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רשת BE של שופרסל
רשת BE של שופרסלצילום: אייל טואג

חברת רקח שבשליטת קרן פימי (52%) תצא בהדרגה מתחום הקמעונות המקוונת של תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם, כחלק מהתמקדותה בייצור תרופות גנריות. רקח, שמחזיקה ב-90% ממניות חברת בלה און ליין, ושי אלמוג, מנכ"ל בלה און ליין, שמחזיק ב-10% ממניותיה חתמו על הסכם להקצאה ולמכירה של 51% ממניות בלה און ליין לחברת BE שבבעלותה המלאה של שופרסל.

BE - שהוקמה כדי להרחיב את הפעילות הקמעונית של שופרסל וליצור תחרות לדומיננטיות של סופר-פארם - מפעילה 81 סניפים על שטח של 29 אלף מ"ר, ורשמה הפסד תפעולי של 12 מיליון שקל במחזור של 176 מיליון שקל ברבעון השני של 2019. בלה און ליין, שעוסקת במכירה מקוונת של מוצרי פארם והפעלת בית מרקחת באשדוד, הפסידה 1.9 מיליון שקל ב-2018.

על פי ההסכם, BE תזרים 1.25 מיליון שקל לחברת בלה און ליין בתמורה להקצאת מניות בה, וכן תשלם תמורה נוספת באמצעות פירעון של הלוואות בעלים ותשלום במזומן לרקח ולאלמוג. רכיב שלישי בתמורה ישולם על ידי BE בינואר 2021 אם יתקיימו תנאים שנקבעו בהסכם, כך שהתמורה הכוללת שתקבל רקח יגיע ל-4.3 מיליון שקל. כחלק מההסכם ניתנו ל-BE אופציות רכש על יתרת מניותיה של בלה און ליין ולרקח ולאלמוג ניתנו אופציות מכר שמחייבות את BE לרכוש מהם את יתרת מניותיהם בחברה.

אורי וטרמן, מנכ"ל BE, הסביר שהעסקה תאפשר לחברה להיכנס לתחום של בתי מרקחת מקוונים והפצת תרופות מרשם עד הבית, שבהם פיתחה בלה און ליין ידע מתמחה. וטרמן ציין שבלה און ליין חתמה בפברואר 2019 על הסכם עם קופת החולים לאומית לאספקת תרופות מרשם ומוצרים נוספים כמו תרופות ללא מרשם, ויטמינים, תוספי מזון , ציוד ומכשור רפואי, ומוצרי דרמו-קוסמטיקה שנמכרים בבתי המרקחת של לאומית.

וטרמן ציין שההסכם עם לאומית, שכרוך באינטגרציה של מערכות המידע של לאומית לאלו של בלה אולן ליין, יושק ברבעון השלישי של 2019. הוא העריך שההסכם ייתן ל-BE מקדמה חשובה בתחרות עם חברת סופר פארם על הסכמים דומים עם שתי קופות החולים הגדולות בישראל: קופת החולים הכללית ומכבי.

לדברי וטרמן, שתי קופות החולים הגדולות מעוניינות בשיתופי פעולה מסוג זה של בלה און ליין וקופת החולים לאומית, על רקע המחסור ברוקחים והמעבר של הצרכנים בישראל לצריכה מקוונת בכלל ובעתיד גם צריכה של שירותי בריאות בבית. הוא העריך שהיתרונות של שופרסל בתחום הרכש והלוגיסטיקה יסייעו לה לשפר את התוצאות הכספיות של בלה און ליין ולהרחיב משמעותית את מחזור ההכנסות שלה, שמסתכם במיליוני שקלים בודדים לשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker