בזק מוחקת מיליארד שקל מהשווי של פלאפון

דירקטוריון בזק אישר למחוק בדו"חות הקרובים 951 מיליון מהשווי הפנקסי של פלאפון, לאחר ששוויה של פלאפון ייחתך ל-1.24 מיליארד שקל ■ ההון העצמי של פלאפון יישחק משמעותית והחברה עלולה להגיע להון עצמי שלילי ■ בזק עשויה למחוק עוד 1.2 מיליארד שקל - בגין ההפסדים של חברת yes

נתי טוקר
מנכ"ל בזק שלמה רודב
יו"ר בזק שלמה רודבצילום: עופר וקנין

בזק תמחק בדו"חות הקרובים 951 מיליון מהשווי הפנקסי של פלאפון, לאחר ששווייה של פלאפון ייחתך ל-1.24 מיליארד שקל. דירקטוריון פלאפון אישר את מחיקת ערך של החברה, לפי הדיווח של בזק היום (שישי). ההון העצמי של החברה יישחק משמעותית והחברה עלולה להגיע להון עצמי שלילי.

בזק דיווחה ביולי כי היא עלולה למחוק בקרוב עד 1.1 מיליארד שקל בשל ירידת ערך של החברה הבת פלאפון -  ההערכה המחודשת נעשתה על בסיס תחזית רב־שנתית של פלאפון ועל בסיס תחזית תזרים המזומנים של החברה הבת. הערכת המצב מגיעה על רקע המשבר בענף התקשורת, ובעיקר עקב הירידה בהכנסות של חברות הסלולר בשל התגברות התחרות.

רן גוראון, מנכ"ל פלאפון
רן גוראון, מנכ"ל פלאפוןצילום: עופר וקנין

השווי הנוכחי של פלאפון בספרי בזק היה עד כה 2.1 מיליארד שקל, ומחיקה משמעותית כזאת תפגע עוד יותר בהון העצמי של בזק. בזק כבר מחקה 1.5 מיליארד שקל ברבעון הרביעי של 2018, עקב ירידת הערך של החברה הבת yes ושל החברות הבנות הנוספות. עם זאת, רק כעת מבצעת בזק את המחיקה הניכרת בתחום הסלולר.

בזק עשויה למחוק ברבעון השני סכום נוסף של 1.2 מיליארד שקל, בגין ההפסדים של חברת הלוויין yes (נכס המס). בעניין זה הודיעה היום בזק כי רשות ניירות ערך דורשת ממנה הבהרות נוספות. בהודעת בזק נכתב: "החברה (בזק) בוחנת את עמדתה המתגבשת של הרשות ואת שאלת המשך רישום נכס המס בדוחות החברה, כאשר קיימת אפשרות סבירה, כי החברה תקבל החלטה על מחיקת מלוא נכס המס כבר בדוחות הרבעון השני של 2019. מובהר בזאת, כי ככל שתבוצע המחיקה כאמור יהיה מדובר בפעולה חשבונאית בלבד ללא השפעה ישירה על תזרים החברה החזוי כיום וכי הפעולה החשבונאית לכשעצמה אינה משפיעה ישירות על הסתברות ניצול נכס המס בפועל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker