כלל ביטוח רוכשת מבנה באזור התעשייה הר-טוב ב-96 מיליון שקל

קבוצת הביטוח רוכשת מבנה של חברת טוטנאוור בשטח בנוי של 17 אלף מ"ר בעסקת Sale & Lease Back - ותשכיר לה אותו בחזרה תמורת 6 מיליון שקל בשנה ■ ההשקעה תניב לכלל תשואה של כ-6.2%

אסא ששון
יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח
יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: דן קינן

חברת הביטוח כלל ביטוח ממשיכה להגדיל את פעילות הנדל"ן שלה בישראל. במסגרת זו רכשה החברה מבנה תעשייתי-לוגיסטי מחברת טוטנאוור, אשר משמש אותה לפעילותה וממוקם באזור התעשייה הר-טוב.

המבנה נרכש בעסקת Sale & Lease Back, שבמסגרתה תשכיר כלל ביטוח ופיננסים את הנכס לטוטנאוור, שבשליטת קרן פורטיסימו, בהסכם שכירות לתקופה בת 12 שנים עם אופציה ל-10 שנים נוספות. דמי השכירות שישולמו לכלל ביטוח יסתכמו בכ-6 מיליון שקל בשנה, ומשקפים לחברה תשואה של כ-6.2% בגין השקעה זו. ההשקעה בעסקה בוצעה הן מכספי הנוסטרו של החברה והן מכספי העמיתים. היקף תיק הנדל"ן של כלל ביטוח מסתכם כיום בכ-7 מיליארד שקל.

המבנה שנרכש, בשטח בנוי של כ-17 אלף מ"ר הכולל שטחי ייצור, אחסנה ומשרדים, ממוקם על קרקע בשטח של כ-28 דונם באזור התעשייה הר-טוב, שנהנה בשנים האחרונות מפיתוח ומבינוי משמעותי של מבני לוגיסטיקה ותעשייה, לצד נגישות גבוהה לצירים מרכזיים – כביש 1 וכביש 6. כמו כן, למבנה מיקום אסטרטגי בסמוך לכניסה לעיר בית שמש, על כביש 38 המחבר בין כביש 1 לבית שמש.

נכון לסוף יוני 2019, הקבוצה מנהלת נכסים בהיקף של כ-207 מיליארד שקל - גידול של כ-6% ביחס לתחילת 2019. ההשקעה בנדל"ן מניב היא חלק אינטגרלי מפעילות תחום ההשקעות בחברה, ומהווה זרוע השקעות יציבה.

עסקה זו מצטרפת לעסקות נוספות שביצעה כלל ביטוח באחרונה, ובהן רכישת חניון בתל אביב בעסקת Sale & Lease Back, ורכישה של 50% מהזכויות במגדל Studio tower בבני ברק מקבוצת תדהר ומיזם פרטי תמורת 120 מיליון שקל.

טוטנאוור עוסקת בייצור מכשירי סטריליזציה (אוטוקלבים) ומכונות שטיפה לתחום הרפואי. מוצריה מותקנים בבתי חולים, במרפאות, במעבדות ובמכוני מחקר, ונמכרים בכ־120 מדינות בעולם. החברה היא מהמובילות בתחומה בעולם.

טוטנאוור פעלה בעבר בירושלים, אך ב-2005 העבירה את פעילותה לבית שמש, לאחר שב־2001 רכשה שטח של 28 דונם בעיר שעליו הקימה את המפעל.

יוסי דורי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים, מסר: "עסקה זו מהווה המשך ישיר של יישום אסטרטגיית ההשקעה ארוכת הטווח של החברה, הדוגלת בהגדלת ההשקעה בפרויקטים מניבים, ביניהם רכישה וצבירה של נכסים איכותיים ותזרימיים, המייצרים תשואה מותאמת סיכון בתיקי העמיתים והנוסטרו. קבוצת כלל מנהלת כיום נכסים בהיקף של כ-207 מיליארדי שקלים, גידול של כ-6% מתחילת שנת 2019. ההשקעה בנדל"ן מניב הינה חלק אינטגרלי מפעילות תחום ההשקעות בחברה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker