בדרך להיפטר מהחוב העצום? פימי עשויה לרכוש את השליטה בתהל - מקרדן

קרן פימי צפויה להשקיע בתהל 37 מיליון דולר תמורת 55% ממניותיה בכפוף לביצוע בדיקת נאותות על ידי פימי ואישור בעלי האג"ח של קרדן אן.וי ■ מכירת תהל היא חלק מניסיונה של קרדן לפרוע חלק מחוב של 333 מיליון יורו למחזיקי האג"ח

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
ישי דוידי
ישי דוידיצילום: עופר וקנין

חברת קרדן אן.וי וקרן פימי חתמו על מזכר הבנות לא מחייב להשקעה של קרן פימי בחברה הבת (98.4% ) תהל. על פי מזכר ההבנות, צפויה קרן פימי לבצע בדיקת נאותות כתנאי להשקעה בתהל, שכפופה לאישור בעלי איגרות החוב של קרדן אן.וי.

נראה שפימי תקבל בלעדיות של 45-30 יום, כשבתקופה זו לא תנהל קרדן משא ומתן עם גורם אחר. חברת תהל היא אחד משני הנכסים של חברת קרדן אן.וי, שחייבת 333 מיליון יורו לבעלי שתי סדרות איגרות החוב א' וב'.

קרדן לא עומדת בלוח הסילוקין לתשלומי הקרן והריבית לבעלי אגרות החוב, על פי הסדר החוב של החברה מ-2015. מכירת תהל היא חלק מניסיונה של קרדן לפרוע חלק מחובה לבעלי האג"ח.

סער ברכה, מנכ"ל תהל
מנכ"ל תהל, סער ברכהצילום: ולדימיר אסקין

פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, הציעה לבעלי אגרות החוב להזרים 37 מיליון דולר בתמורה להקצאת 55% ממניותיה של תהל. ההקצאה תתבסס על ההון העצמי המוחשי של תהל, שמסתכם ב-30 מיליון דולר.

כחלק מהצעתה, מתחייבת פימי לבעלי האג"ח לרשום את מניותיה של תהל למסחר בבורסה בתוך שנה, וכן היא מציעה לקרדן שתוסיף להחזיק ב-45% ממניותיה של תהל למכור לה את מניותיה בתהל לפי שווי ההון העצמי המוחשי של תהל לפני ההשקעה - כלומר 30 מיליון דולר.

קבלת ההצעה של פימי תחייב את בעלי איגרות החוב להשלים עם תספורת מהותית לחובם. זאת בשל הירידה החדה בשוויה של תהל בהשוואה לשווי של 120 מיליון דולר, שהיה המחיר לפיו נוהל משא ומתן על מכירתה לקרן פורטיסימו ושתי חברות סיניות. קרדן עצמה העריכה בדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2019 שמכירת תהל תניב 85 מיליון יורו.

תהל, שמנוהלת על ידי סער ברכה, מספקת שירותי הנדסה לפרויקטים של מים, ביוב, והשקיה, וכן שירותי הקמה והפעלה של פרויקטים חקלאיים במדינות אפריקה, מרכז ומזרח אירופה והודו.

תהל הציגה לאורך השנים היקפי פעילות וצבר עבודות גדולים, אולם רווחיות נמוכה. תהל הפסידה 2.5 מיליון יורו והציגה רווח תפעולי של 7.6 מיליון יורו במחזור של 179 מיליון יורו ב-12 החודשים שהסתיימו במארס 2019.

צבר העבודות של החברה גדל ל-692 מיליון יורו בסוף מארס, ובנוסף קיבלו חברות בתהל הודעות על זכייה בפרויקטים נוספים של 363 מיליון דולר, אולם בשל עיכובים בסגירה הפיננסית לפרויקטים סבלה תהל מתזרים מזומנים שלילי והנהלת החברה הכינה תוכנית שמטרתה להעביר את החברה לתזרים חיובי.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker