"ניהול איכותי, מחיר נוח בבורסה - ותנופת פיתוח": ההמלצה החדשה של איפקס קפיטל מרקטס

האנליסט עוז לוי העניק למניית ביג המלצת "קנייה", עם מחיר יעד המגלם פוטנציאל עלייה של כ-30%: "ביג תמשיך להרחיב את פעילותה בישראל ובסרביה, ולראשונה באופן מהותי גם לתחום המשרדים" ■ הסיכון: ירידה בשווי הנכסים בארה"ב בעקבות "משבר הקניונים"

ערן אזרן
מרכז ביג קריות
מרכז ביג קריות

מניית חברת המרכזים המסחריים הפתוחים ביג, שזינקה בכ-33% מתחילת 2019, מקבלת היום (שני) רוח גבית מאיפקס קפיטל מרקטס. בחברת האנליזה והמחקר העניקו למניית ביג המלצת "קנייה" עם מחיר יעד של 356 שקל. המחיר מגלם פוטנציאל עלייה (אפסייד) של כ-30% ביחס למחיר המניה הבוקר בבורסה. בעקבות ההמלצה, מניית ביג עולה במסחר בכ-1.5%.

"אנו ממליצים על ביג לאור איכות הניהול והמחיר הנוח יחסית שבו המניה מתומחרת", כתב האנליסט עוז לוי. "ביג תמשיך להרחיב את פעילותה בישראל ובסרביה בתחום המרכזים המסחריים, ולראשונה באופן מהותי תיכנס גם לתחום המשרדים. מנגד, החברה תפעל למימוש חלק מהפעילות שלה בארה"ב, תוך כדי התמודדות עם סביבה עסקית מאתגרת".

ביג, שבשליטת רוני ויהודה נפתלי (58.2%), נסחרת לפי שווי של כ-4.1 מיליארד שקל. בבעלות החברה 55 מרכזים מניבים בישראל, בארה"ב ובסרביה, בהיקף של כ-1.15 מיליון מ"ר ובתפוסה של כ-94%. בנוסף, החברה יוזמת שלושה מרכזים מסחריים חדשים בישראל בשטח של כ-57 אלף מ"ר מסחר וכ-135 אלף מ"ר משרדים, בהשקעה של כ-1.6 מיליארד שקל.

לוי ציין לחיוב כי 24 מרכזים מסחריים של ביג בישראל נמצאים בתפוסה מלאה, ומניבים תזרים שנתי של 351 מיליון שקל, המשקף תשואה של כ-7.2% ביחס לשווי הנכסים בספרים. לוי הדגיש כי למרות הסביבה המאתגרת בתחום המרכזים המסחריים והקניונים בישראל, החברה מצליחה להציג צמיחה עקבית בהכנסות, בין היתר בזכות ניהול איכותי ושמירה על שיעורי תפוסה מלאים.

לוי ציין כי בביג עומלים על בנייה של שלושה מרכזים מסחריים - ביהוד, בגלילות ובפתח תקוה - כשלראשונה, החברה מרחיבה את תחומי פעילותה גם לתחום המשרדים. "להערכתנו, עד לאכלוס הנכסים עשוי שוויים בספרים לעלות בכ-193 מיליון שקל לכ-1.82 מיליארד שקל. הנכסים יניבו תרומה של 113 מיליון שקל להכנסות התפעוליות נטו (NOI) בשנה, וכן יתרמו 65 מיליון שקל בשנה לרווח הנקי התזרימי (FFO)", כתב לוי.

קניון פאשן ביג בנצרת
קניון פאשן ביג בנצרתצילום: גיל אליהו

לוי התייחס גם להרחבת המרכז המסחרי של ביג בבאר שבע, פרויקט בעלות של 33 מיליון שקל, שכולל תוספת של 8,200 מ"ר. לדברי לוי, ביג כבר הבטיחה חוזה שכירות לפתיחת חנות של רשת הספורט דקטלון במתחם ב-2020, כשסך ההכנסות בשלב א' עשוי להסתכם בכ-6.3 מיליון שקל בשנה. "בנוסף לשטח המסחרי, החברה מקימה כ-24 אלף מ"ר של חניון תת קרקעי, שישמש לשירות וליסודות של שלבים ב' ו-ג' בפרויקט, שיכללו מגורים, מסחר ודיור מוגן", ציין לוי.

ביחס לפעילות בארה"ב, לוי הדגיש כי ביג נהנית מיציבות יחסית, למרות הסביבה המאתגרת שכוללת לחץ רב על חברות מרכזי הקניות והקניונים, כתוצאה ממעבר של צרכנים לרשת האינטרנט. ביג מחזיקה ב-28 נכסים מסחריים בארה"ב בשטח של כ-710 אלף מ"ר.

לדברי לוי, "נכסי ביג בארה"ב מצליחים לשמור על שיעורי תפוסה של כ-92% והיקף הכנסות תפעוליות (NOI) של 55 מיליון דולר בסביבה המאתגרת. להערכתנו, שיעורי היוון נמוכים של 6% עלולים לעלות בהדרגה בכ-0.4% ולהביא להתאמות שווי (ירידה בערך הנכסים; ע"א), שיתקזזו מול השערוכים הצפויים בישראל ובסרביה. בנוסף, החברה תפעל לממש נכסים בארה"ב בכדי להקטין חשיפה לשוק האמריקאי ולהפנות משאבים לייזום בישראל ובסרביה".

ביחס לסרביה, לוי העריך כי לביג פוטנציאל התרחבות וצמיחה: "לחברה שלושה מרכזים מסחריים בשווי של כ-554 מיליון שקל, המייצרים תזרים תפעולי של כ-9.5 מיליון יורו. בנוסף החברה מקימה מרכז מסחרי ומבנה משרדים, בהשקעה של 53 מיליון יורו, שצפויים להניב כ-4.7 מיליון יורו בשנה, בתפוסה מלאה (חלק החברה). להערכתנו, ביג תמשיך להפנות משאבים להתרחבות משמעותית של הפעילות בסרביה", הדגיש לוי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker