רגע לפני שהמנכ"לית עוברת לקרן פימי - תוצאות שיא לדיסקונט

הרווח הנקי קפץ ברבעון השני ב-29% ל-545 מיליון שקל ■ האשראי צמח ב-4.5% ■ הבנק יחלק דיווידנד של 82 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
אורי לוין, מנכ"ל דיסקונט הנכנס ולילך אשר טופילסקי, המנכ"לית היוצאת
אורי לוין, מנכ"ל דיסקונט הנכנס ולילך אשר טופילסקי, המנכ"לית היוצאתצילום: רמי זרניגר ועופר וקנין
מיכאל רוכוורגר

המשך גידול בהיקף הפעילות, תרומה חיובית של מדד המחירים לצרכן, תרומה גבוהה של החברות הבנות דיסקונט ניו יורק, כאל ומרכנתיל - כל אלה סידרו למנכ"לית היוצאת של דיסקונט, לילך אשר-טופילסקי, שעוברת בקרוב לקרן פימי, תוצאות שיא ברבעון השני של 2019.

את אשר-טופילסקי יחליף בעוד כמה חודשים אורי לוין, המשמש כיום מנכ"ל דיסקונט ניו יורק.

דיסקונט סיים את הרבעון השני עם רווח נקי של 545 מיליון שקל - צמיחה של כ-29% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח גילם תשואה להון של 12.8%. בגין התוצאות של הרבעון השני יחלק דיסקונט דיווידנד בשיעור של 15% מהרווח הנקי של 82 מיליון שקל.

מחצית מצוינת

את המחצית הראשונה של השנה סיים דיסקונט עם רווח נקי של 950 מיליון שקל - גידול של 28% לעומת התקופה המקבילה. דיסקונט ממשיך באסטרטגיית צמיחה אגרסיבית של תיק האשראי, שצמח במהלך המחצית הראשונה של 2019 ב-4.5%, וב-12 החודשים האחרונים ב-10%, והסתכם, נכון לסוף יוני 2019, בכ-172.2 מיליארד שקל. בעקבות כך הכנסות ריבית  נטו עלו ברבעון השני ב-12.3% לעומת הרבעון המקביל ל- 1.6 מיליארד שקל ובמחצית הראשונה ב-12% ל- 3 מיליארד שקל.

השיפור בהכנסות סייע לדיסקונט להציג שיפור ביחס יעילות תפעולית (יחס בין הוצאות להכנסות תפעוליות), שהסתכם, נכון לסוף יוני 2019, בכ-61.4%.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ