גידול בפעילות וירידה בהפסדי האשראי סייעו לרווחי הבינלאומי

הבינלאומי סיים את המחצית הראשונה עם עלייה של 14% ברווח הנקי ל-407 מיליון שקל ■ הבנק הבינלאומי פירסם תוצאות חיוביות לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2019 - ויחלק דיווידנד של 110 מיליון שקל ■ הבנק בוחן רכישה עצמית של מניות עקב עודפי הון גבוהים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמדר ברבר-צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומיצילום: מוטי מילרוד

הבנק הבינלאומי פירסם תוצאות חיוביות לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2019. הבנק - שמנוהל על ידי סמדר ברבר-צדיק - סיים את הרבעון השני עם רווח נקי של 224 מיליון שקל, עלייה של 2.3% לעומת הרבעון המקביל ב-2018.

בניטרול רכיבים מסוימים ברבעון המקביל - כמו רווח ממכירת נכסים בסך 33 מיליון שקל והוצאות של 7 מיליון שקל בגין מיזוג בנק אוצר החייל - הרווח הנקי היה גדל ב-16.1% לעומת הרבעון המקביל. התשואה להון (יחס בין רווח נקי להון עצמי) שייצר הבינלאומי ברבעון השני הסתכמה ב-11.3%. מתחילת השנה מניית הבינלאומי עלתה בכ-20% והבנק נסחר לפי שווי שוק של כ-9.3 מיליארד שקל

עקב התוצאות יחלק הבינלאומי דיווידנד בסך 110 מיליון שקל. הדיווידנד שמחלק הבינלאומי מגלם תשואת דיווידנד של כ-4.6%. בשל עודפי הון גבוהים, בהבינלאומי בוחנים גם ביצוע רכישות עצמיות של מניות.

את המחצית הראשונה של 2019 סיים הבנק עם רווח נקי של 407 מיליון שקל - גידול של כ-14% לעומת התקופה המקבילה.

הבינלאומי נחשב אחד הבנקים השמרניים במערכת, שצומח בתיק האשראי שלו באופן מידתי. בסוף יוני 2019 היקף תיק האשראי של הבנק היה 85.5 מיליארד שקל - צמיחה של כ-3% לעומת המחצית הראשונה של 2018 ושל כ-1.5% מתחילת השנה.

הבינלאומי המשיך להציג גידול באשראי למשקי בית, עסקים קטנים ולמשכנתאות. ההוצאות בגין הפסדי אשראי קטנו במחצית הראשונה ב-27% לעומת התקופה המקבילה - ל-59 מיליון שקל. הכנסות הבנק מעמלות ירדו במחצית הראשונה ב-4.2% - לכ-635 מיליון שקל. הירידה נרשמה בכל סוגי העמלות.

בעקבות מהלכי התייעלות שביצע, ירדו ההוצאות התפעוליות של הבינלאומי במחצית הראשונה בכ-3% לעומת התקופה המקבילה, דבר שסייע לבנק להציג שיפור ביחס היעילות התפעולית (יחס בין הוצאות להכנסות תפעוליות) שהיה נכון לסוף יוני 2019 65.9% - לעומת 68.4% בסוף 2018.

ברבר-צדיק אמרה בעקבות התוצאות כי "השיפור ביעילות ניכר הודות לכך שמהלכי ההתייעלות שיישמנו מקבלים ביטוי בהדרגה, בעיקר עם מיזוג אוצר החייל ופרישת עובדים במסגרת תוכניות פרישה מרצון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker