לא מתרשמים: בפועלים ממליצים על נייס בתשואת שוק, למרות הביצועים המעולים

אף שהיכתה את תחזיות האנליסטים בדו"חות הכספיים שלה לרבעון השני של 2019, בבנק הפועלים לא מתלהבים מנייס ■ אנליסט של הבנק הותיר את מחיר היעד של המניה על 150 דולר - נמוך בכ-2.5% ממחיר הסגירה בוול סטריט ביום שישי

יורם גביזון
מנכ"ל נייס ברק עילם
מנכ"ל נייס ברק עילםצילום: עופר וקנין

"פוטנציאל העלייה של מניית נייס מוגבל למרות הביצועים המעולים של החברה וצמיחת הרווח הדו ספרתית" מעריך דוד לוינסון, אנליסט של חברות פיננסים וטכנולוגיה בבנק הפועלים. לוינסון מותיר את המלצת תשואת שוק למניה ואת מחיר היעד של 150 דולר למניה (523 שקל). מחיר זה נמוך ב-2.4% מהמחיר של נייס בנאסד"ק בתום המסחר ביום שישי.

לוינסון מעריך ששירותי הענן, שצמחו ב-30% ברבעון השני של 2019 וב-27% ב-2018 והיוו 37.3% מהמחזור של נייס ברבעון החולף, ימשיכו לצמוח בשיעורים דו ספרתיים גבוהים בשנים הקרובות ולהעלות שולי הרווח הגולמי והתפעולי של החברה. הוא מציין שהשקת מערכת שירותי הענן CXONE מאפשרת לנייס להגדיל את שווי השוק הפוטנציאלי שלה משבעה מיליארד דולר כיום, ל-12 מיליארד דולר ולהציב יעדים ל-2023: מכירות של שני מיליארד דולר, ש-50% מהן יהיו משרותי ענן, תוך שיפור ברווחיות התפעולית ל-30% מהמחזור. הוא מזכיר שלנייס יש תוכנית רכישה חוזרת של מניות ב-150 מיליון דולר ששקולה ל-1.6% מערך החברה.

נייס החלה להפעיל את תוכנית הרכישה החוזרת של מניותיה ברבעון השני של 2017 וניצלה עד לסוף הרבעון השני של 2019 רק 65  מיליון דולר מסך התוכנית. הוא מציין שמדיניות הרכישה החוזרת של המניות, בולמת חלקית את דילול המניות שנובע מחלוקת אופציות למנהלים ולעובדים ומגדילה את הרווח למניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker