משרד התקשורת הקפיץ את מניות פרטנר וסלקום: "עוקבים אחר האיתנות של חברות הסלולר"

מניות סלקום ופרטנר נפלו בכ-10% - אך הודעה חריגה של משרד התקשורת העבירה אותן לעליות חדות ■ משרד התקשורת הרגיע את המשקיעים, שרוצים לשמוע כי יאפשר מיזוגים ורכישות של חברות קטנות בשוק: "נבחן כלים אפשריים לייצוב השוק"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
ניר שטרן
ניר שטרן, מנכ"ל סלקוםצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

משרד התקשורת הצליח להרגיע את המשקיעים. לאחר שמניות סלקום ופרטנר קרסו היום במהלך המסחר  בכ-10%, הודעה חריגה של משרד התקשורת הרגיעה את המשקיעים והעבירה את המניות לעליות חדות. בהודעה שפירסם נכתב: "משרד התקשורת עוקב מקרוב לאורך השנה, ובפרט בשבוע האחרון, אחר איתנותן הפיננסית של חברות הסלולר. לאור ההתפתחויות האחרונות, הורה מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, על הקמת צוות מיוחד לבחינת מצב שוק הסלולר.

"הצוות יבחן כלים אפשריים לייצוב השוק לקראת השקעות בדור החמישי, במטרה ליצור שוק המציע לצרכנים מוצרים איכותיים ומגוונים במחירים הוגנים, שבו פועלות חברות תקשורת אשר מכניסות למשקיעיהן רווחים סבירים".

מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי, בהשקת פרטנר TV
מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי, בהשקת פרטנר TVצילום: עופר וקנין

מניות חברות הסלולר נפלו בתקופה האחרונה, ובשוק התחילו לדבר על הסדרי חוב בחברות התקשורת. עיקר החשש של המשקיעים ממוקד בחברת הסלולר סלקום. מדובר בחברה הממונפת ביותר, שלה חוב עצום נטו של 2.4 מיליארד שקל, וקיים חשש שלאורך זמן תזרים המזומנים מהפעילות השוטפת שהתכווץ - עשוי להוביל לכך שהיא לא תוכל לשרת אותו.

לפני הודעת משרד התקשורת, מניית סלקום נפלה כאמור בכ-10%. לאחר ההודעה התמתנו הירידות באג"ח לירידות שבין 0.5%-1% והתשואה נעה סביב 3.4%-6.3%.

לפני ההודעה, ירידות נרשמו היום גם במניית פרטנר, שלה חוב ברוטו של 1.5 מיליארד שקל. המניה נפלה מוקדם היום בבורסה בקרוב ל-9%. לאחר ההודעה הירידות התמנו לאזור של 0.2%-0.3% והתשואה בהן כ-2.26%-2.29%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום