קור שולץ: "אני אוהב קשיים, לא אעזוב. סמנכ"ל הכספים פורש בגלל בעיות בריאות במשפחתו"

מנכ"ל טבע דיבר בשיחת ועידה עם אנליסטים לאחר פרסום דו"חות החברה לרבעון השני: "אני אוהב קשיים, כך שבמובן זה מצבי טוב. טבע אכן מתמודדת עם אתגרים לא פשוטים"

יורם גביזון
מנכ"ל טבע, קור שולץ
מנכ"ל טבע, קור שולץ צילום: עופר וקנין
יורם גביזון

"אני לא אחד שעוזב. יש לי חוזה לחמש שנים, ואם אצטרך אשאר יותר", אמר קור שולץ, מנכ"ל טבע, בשיחת הוועידה עם האנליסטים. "אני אוהב קשיים, כך שבמובן זה מצבי טוב. טבע אכן מתמודדת עם אתגרים לא פשוטים", הוסיף שולץ. מנכ"ל טבע אמר את הדברים בתגובה לשאלה אם הוא מתכוון להישאר בחברה - בהתחשב בכך שהבעיה הקריטית של התמודדות עם התביעות בעניין משככי הכאבים הנרקוטיים נוצרה טרם זמנו, ולא היתה ידועה לו עם מינויו לתפקיד.

בתגובה לשאלת האנליסט עומר רפאת מדוע סמנכ"ל הכספים, מייקל מקללן, אינו נשאר בחברה ועובד מארה"ב, התערב שולץ וחשף שמקללן עוזב בשל בעיית בריאות משמעותית במשפחתו, שאינה מאפשרת לו לעבוד מישראל. שולץ אמר את הדברים לאחר שמקללן עצמו אמר שבשנתיים האחרונות הוא נע בין ארה"ב לישראל, וגר בבתי מלון ובדירה שכורה בישראל; מצב שאינו בר קיימא לאורך זמן.

שולץ התייחס לביצועים הטובים יחסית של קופקסון, ואמר שתוואי המכירות תואם את ההערכות שהמוצר יאבד 50% ממכירותיו בכל שנה, כך שהחברה עדיין מעריכה שמכירותיו יסתכמו ב-800 מיליון דולר ב-2019. שולץ הודה שהמכירות של אג'ובי לטיפול במיגרנה כנראה לא יגיעו ל-150 מיליון דולר ב-2019, אך ציין שהמכירות של אוסטדו לטיפול בהפרעות תנועה יהיו גבוהות משמעותית מהערכות המקוריות של 350 מיליון דולר. שתי התרופות יניבו הכנסות גבוהות במקצת מ-500 מיליון דולר ב-2019. זו התחזית שהחברה סיפקה בתחילת השנה.

שולץ חזר על העמדה שטבע מכחישה כל עבירה על החוק בפרשת משככי הכאבים, וציין שבבדיקה שלה אין כל מסמך שמבסס את הטענה שהיתה מעורבת בתיאום מחירים. עם זאת, שולץ היה פחות נחרץ משהיה לפני שלושה חודשים בנוגע לנכונות לחתום על הסכם פשרה בפרשה.

מפעל טבע בירושלים
מפעל טבע בירושליםצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

שולץ התייחס למיזוג בין חברת מיילן לחברת אפג'והן של פייזר, ואמר שטבע לא תהיה מעורבת בעסקות מסוג זה, אלא תנסה לשפר את ביצועיה ולהקטין את החוב הפיננסי. שולץ אמר שהחברה תחלוק בסוף 2019 עם המשקיעים את תוכניותיה להתייעלות כדי להביא לשיפור של בין 0.5 לנקודת אחוז בשנה ברווחיות הגולמית.

מקללן הודה שטבע תידרש למחזר לפחות 3-2 מיליארד דולר מחובה בכל אחת מהשנים 2021 ו-2023, והבהיר שהעלייה החדה בתשואות האג"ח בשמונת השבועות האחרונים, עקב שמועות על פשרה בנושא משככי הכאבים, הקפיאה את מאמציה בנושא משום שטבע לא מעוניינת לגרום לעלייה ארוכת טווח בהוצאות המימון. הוא העריך שמיחזור האג"ח שייפרעו ב-2021 וב-2023 יעלה את הריבית שהחברה שילמה על האג"ח האלו מ-3% ל-9%-6%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker