מגדל רוכשת כמחצית מבניין בסיאטל ב-307.5 מיליון דולר

עסקה זו ממשיכה רצף עסקות שביצעה מגדל ברחבי ארה"ב בחודשים האחרונים, ובהן רכישת זכויות בבנייני משרדים במנהטן ובפילדלפיה

אסא ששון
המגדל שנרכש בסיאטל
המגדל שנרכש בסיאטלצילום: באדיבות מגדל/ John Othic
אסא ששון

חברת הביטוח מגדל רוכשת 49% מהזכויות בבניין משרדים Class A, שממוקם בשדרה החמישית במרכז רובע העסקים (CBD) של סיאטל. שווי העסקה הוא 307.5 מיליון דולר. חלקה של מגדל בהון העצמי מסתכם בכ-49% - כ-67 מיליון דולר - ויתרת הרכישה מומנה באמצעות הלוואה של Deutsche Bank. העסקה מתבצעת עם שתי שותפות: Vanbarton Group וקרן פנסיה אמריקאית גדולה, המנהלת כספים של עובדים במגזר הציבורי

המגדל הוקם ב-1973 ושופץ ב-2017. הוא נשמר ברמת תחזוקה גבוהה והיה בבעלות מוסדית ממושכת. בעקבות השיפוץ, עונה הבניין על התקן LEED Platinum1 (תקן אמריקאי לבנייה ירוקה). הוא בגובה של 165 מטר, וכולל 41 קומות בשטח של כ-50 אלף מ"ר. בנוסף, במגדל יש קומת מרתף ושני שטחי מסחר.

הנכס מושכר כיום במלואו ל-43 דיירים, והוא נהנה ממח"מ שכירויות מדורג של 5.2 שנים - דבר המאפשר חידוש או החלפה של חוזי שכירות באופן יעיל, עם סיכוני אי-אכלוס נמוכים במשך תקופת התוכנית העסקית.

עסקה זו ממשיכה רצף עסקות שביצעה מגדל בארה"ב בחודשים האחרונים, ובהן רכישה בחודש שעבר של שליש מזכויות בבניין משרדים יוקרתי בלקסינגטון 425, מנהטן, ששוויו 2.5 מיליארד שקל, וכניסה במארס לשותפות בבניין המשרדים 1735 Market בפילדלפיה, בתמורה לכ-451 מיליון דולר.

מגדל ממשיכה לבסס את מעמדה בשווקי הנדל"ן הבינלאומיים, תוך יצירת שיתופי פעולה להשקעות עם גופים מוסדיים מקומיים. העסקה בסיאטל תואמת את הרצון של החברה להוציא לפועל עסקות שכוללות משרדים הנמצאים במרכזי ערים גדולות.   

סיאטל, שנחשבת למוקד משיכה לחברות טכנולוגיות (Microsoft, Google ו-Amazon מחזיקות קמפוסים של מחקר ופיתוח בעיר) ולאחת מהערים הצומחות ביותר בארה"ב, מושכת השקעות נדל"ן רבות. דוגמה לכך היא רכישת מגדל ההמשרדים 800 Fifth על ידי ענקית ההשקעות Blackstone.

Vanbarton, שתנהל את העסקה הנוכחית, פועלת משנות ה-90 בתחומי נדל"ן והסדרי חוב נדל"ני. היא מנהלת כיום נכסים עבור גופים מוסדיים גדולים, בהתאם לפרופיל הסיכון והתשואה הנדרשת מצד המשקיעים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker