פרוטרום סיבכה את IFF בחשדות לשחיתות באוקראינה וברוסיה

החברה האמריקאית נחשפה לאישומים שלפיהם שתי חברות בנות של פרוטרום שפעלו בעיקר ברוסיה ובאוקראינה שיחדו מנהלים של כמה מהלקוחות ■ IFF: המכירות שהיו מושפעות מתשלומי שוחד אלה הסתכמו בפחות מ-1%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי יהודאיצילום: עופר וקנין

ענקית תמציות הטעם והריח, חברת IFF, דיווחה כחלק מפרסום תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2019, שבמהלך הטמעתה של חברת פרוטרום שהיא רכשה במאי 2018 תמורת 7.1 מיליארד דולר, נחשפה לאישומים ולפיהם שתי חברות בנות של פרוטרום שפעלו בעיקר ברוסיה ובאוקראינה שיחדו מנהלים של כמה מלקוחותיהן.

IFF החמיצה את תחזית המכירות לרבעון השני - והורידה את התחזיות ל-2019

IFF ציינה שהחלה מיידית בחקירת החשדות האישומים בסיוע ייעוץ משפטי וחשבונאי חיצוני. החברה ציינה שהחקירה הפנימית טרם הסתיימה, אולם תוצאות ראשוניות מצביעות על כך שהחברות הבנות של פרוטרום אכן ביצעו תשלומי שוחד ושאנשי מפתח בהנהלתה של פרוטרום באותה תקופה היו מודעים לתשלומים אלה.

IFF לא מצאה קשרים כלשהם בין תשלומים אלה לפעילותה של החברה הבת פרוטרום בארה"ב. בהתבסס על חקירות אלה, IFF מאמינה שתשלומי שוחד מסוג זה כבר לא משולמים באוקראינה וברוסיה ומציינת שהמכירות שהיו מושפעות מתשלומי שוחד אלה הסתכמו בפחות מ-1% מהמחזור המאוחד של IFF ופרוטרום ב-2018.

ההערכות בחברת IFF הן שלפרשה לא תהיה השפעה מהותית על פעילותה או על מצבה הפיננסי.

בתוך כך, בדו"חותיה ציינה IFF כי החמיצה את תחזית המכירות לרבעון השני של 2019, עמדה בקושי בתחזית הרווח המתואם לרבעון החולף - והורידה את תחזית המכירות והרווח המתואם ל-2019 כולה.

עו"ד אהרן מיכאלי ממשרד גולדפרב זליגמן, בא כוחם של נושאי משרה בכירים בפרוטרום, מסר: "למרשינו לא ידוע על הפרה של דין כלשהו בעסקיה של פרוטרום. לאורך שנות פעילותה, הנהלת החברה הקפידה תמיד לעשות את עסקיה על פי קוד אתי ועסקי, בהתאם להוראות הדין והפרקטיקה העסקית המקובלת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker