למרות התנגדות האסיפה הכללית: מנכ"ל אלקטרה יקבל אופציות בשווי 17 מיליון שקל

באסיפה שנערכה בשבוע שעבר, כ-92% מבעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי התנגדו להקצאת האופציות לאיתמר דויטשר ■ עם זאת, ועדת התגמול אישרה את הענקת האופציות "מתוך רצון לתגמל את המנכ"ל על תרומתו לביצועיה והישגיה של החברה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרהצילום: זיו קורן

דירקטוריון אלקטרה, הנמנית עם קבוצת אלקו, אישר למנכ"ל איתמר דויטשר תגמול הוני בשווי חריג של 17 מיליון שקל - חרף התנגדות האסיפה הכללית וההמלצה של חברת הייעוץ אנטרופי שלא לאשר את התגמול. הדירקטוריון אישר זאת בדומה להחלטה שקיבל ב-2015, שלפיה יוקצו למנכ"ל אופציות אף שבעלי המניות מקרב הציבור התנגדו לכך.

באסיפה שנערכה בשבוע שעבר, 91.7% מבעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי התנגדו להקצאת האופציות ולחבילת התגמול החדשה. אך ועדת התגמול אישרה את הענקת האופציות "מתוך רצון לתגמל את המנכ"ל על תרומתו לביצועיה והישגיה של החברה ועל מנת לקשור את עתיד המנכ"ל בעתיד החברה". עוד צוין כי ההקצאה נועדה "לשמר את המנכ"ל, שלקח חלק מרכזי בצמיחתה המתמשכת של אלקטרה ובהשאת הרווחים לבעלי המניות".

דויטשר הוא אחד מהמנהלים המתוגמלים ביותר בבורסה - ובנקאים, המסתפקים בשכר של 2.5 מיליון שקל, יכולים רק להתקנא בו. עלות שכרו של דויטשר בחמש השנים האחרונות הסתכמה ב-55 מיליון שקל. ב-2018 הסתכמה עלות שכרו ב-9.5 מיליון שקל, מזה כ-3 מיליון שכר בסיס, ורוב היתרה כמענק. ב-2017 עלות שכרו של דויטשר הסתכמה בכ-11 מיליון שקל, וב-2016 - עלות שכר של 12.1 מיליון שקל.

האופציות שיקבל דויטשר ניתנות למימוש ל-3.5% מהון המניות של אלקטרה, על פני תקופה של ארבע שנים (25% מהאופציות יבשילו כבר אחרי שנה). מחיר מימוש של האופציות נקבע על 1,075 שקל - המגלם את ממוצע מחיר הסגירה של מניית החברה ב-30 ימי המסחר שקדמו למועד הענקת האופציות, בתוספת פרמיה של 7.5%.

תנאי הכהונה של דויטשר כוללים שכר חודשי של 150 אלף שקל, שמשקף עלות שנתית של כ-3.05 מיליון שקל; זכאות למענק בשיעור של 3% מהרווח הנקי עד לתקרה של 5.5 מיליון שקל; ורכיב האופציות האמור, המשקף עלות של 4.28 מיליון שקל לשנה. כלומר, סך חבילת התגמול השנתית מסתכמת בכ-13 מיליון שקל.

במועד האסיפה הכללית הקודמת, במאי 2015, בעלי המניות התנגדו להקצאת האופציות לדויטשר, ואנטרופי הסתייגתה מהצעת החברה בשל חבילת התגמול החריגה. עם זאת, גם אז דירקטוריון החברה אישר את ההקצאה בניגוד לעמדת בעלי המניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker