דיסקונט, מגדל ומנורה ילוו 2 מיליארד שקל לפיתוח ותפעול של נמל הדרום

דיסקונט, שמשמש מארגן המימון, צירף אליו כשותפים למימון את חברות הביטוח מגדל ומנורה מבטחים ■ ההלוואה תינתן לטווח ארוך, כאשר תזרים המזומנים מהפעלת המטענים ישמש בטוחה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדמיית נמל הדרום באשדוד
הדמיית נמל הדרום באשדודצילום: HUE 3D Studio / חברת נמלי ישראל

חברת TIL ההולנדית, שזכתה ב-2015 בזיכיון לפיתוח ותפעול נמל המכולות החדש באשדוד, נמל הדרום, ל-25 שנה - בחרה בבנק דיסקונט להוביל את המימון של הנמל בהיקף של 2 מיליארד שקל. דיסקונט, שמשמש מארגן המימון, צירף אליו כשותפים למימון את חברות הביטוח מגדל ומנורה מבטחים. ההלוואה שתינתן היא לטווח ארוך, כשתזרים המזומנים מהפעלת המטענים ישמש בטוחה.

TIL היא מחברות תפעול נמלים של מכולות מהמובילות בעולם, כשנתח השוק שלה בעולם ב-2018 היה שישי בשיעורו. החברה מפעילה 40 טרמינלים ב-26 מדינות. בעלת השליטה ב-TIL היא MSC - חברת הספנות השנייה בגודלה בעולם. בעלי מניות נוספים בחברה הם קרן התשתיות הבינלאומית GIP, המחזיקה ב-33% מהחברה; וקרן העושר הריבונית של סינגפור GIC, המחזיקה ב-10%.

החל ב-2021 נמל הדרום יחל לפעול במתכונת חלקית, במקביל להמשך עבודות ההקמה. עם קבלת הנמל מצ'יינה הארבור, תתחיל TIL להשלים את כל עבודות ההנדסה האזרחיות הנדרשות, וכן את תהליך הקמת המסועים, העגורנים והמנופים שנדרשים בנמל.

נמל הדרום יהיה הנמל הראשון בישראל שמוגדר חצי-אוטומטי. הקיבולת הפוטנציאלית שלו תסתכם ב-2.4 מיליון TEU (יחידת המידה של מכולות באורך של 6.1 מטרים) בשנה, והוא יהיה מסוגל לטפל בספינות ענק של עד 20 אלף TEU.

ההשקעות ההוניות (Capex) בנמל עד 2027 יסתכמו ב-700 מיליון דולר. הנמל החדש באשדוד יכלול רציף באורך 1,050 מטר, צפונית לנמל הקיים, ושובר גלים באורך של 2,800 מטר.

נמל הדרום באשדוד
נמל הדרום באשדודצילום: אילן אסייג

עלות פיתוח מוערכת: 3 מיליארד שקל

עולם הספנות נמצא בתהליך של מיזוגים בין חברות, כחלק ממגמת ההתייעלות בענף. היתרון של חברה כמו TIL הוא שעומדים מאחוריה ענק ספנות וגוף פיננסי גדול, שאמורים לספק לה גב כלכלי.

ישראל החליטה להפריט את ענף הנמלים ב-2011, ולהקים נמלים בחיפה ובאשדוד. הסיבה העיקרית להקמת נמלים במקום הרחבת הקיימים היא בראש ובראשונה כדי ליצור תחרות לנמלים הקיימים, שהציגו תפוקה נמוכה עם השבתות חוזרות ונשנות.

דיסקונט נבחר בהליך תחרותי שהוביל שרון זאורבך, מנהל בנקאות ההשקעות בחברת MNS. מימון הפרויקט מנוהל בידי החטיבה העסקית, בראשות אורית אלסטר; אגף הנדל"ן והתשתיות בבנק בראשות טלי ריצ'מן; מנהל העסקים והתשתיות בבנק, נועם שוויצר; ובנקאית העסקים מור אלקובי.

לדברי רו"ח אביבית יונתן, סמנכ"לית הכספים של TIL: "עלות הפיתוח צפויה להסתכם ב-3 מיליארד שקל, הכוללת, בין השאר, עבודות תשתית, מבנים, ציוד, תפעול, מימון ומסים. העבודות ייפרשו לאורך העשור הקרוב, ויכללו את אזור המכולות (Yard) והמתחמים השונים, רכישה של עגורנים ומנופים, ופרישה של מערכת אוטומטית מתקדמת לניהול הנמל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker