הצרות של חברות התקשורת: אחרי פלאפון - מחיקת ענק גם בסלקום

דיסקונט השקעות צפויה להפריש 550 מיליון שקל לירידת ערך אחזקתה בסלקום ■ בחברה מדגישים: הערכת השווי לא הושלמה - סכום ההפרשה עשוי להיות שונה מהותית לעומת האינדיקציה הראשונית

יורם גביזון
מנכ"ל סלקום, ניר שטרן
מנכ"ל סלקום, ניר שטרןצילום: עופר וקנין
יורם גביזון

חברת דיסקונט השקעות צפויה לבצע הפרשה של 600-500 מיליון שקל לירידת ערך המוניטין המיוחס לאחזקתה בחברת סלקום . דיסקונט השקעות שבשליטת אדוארדו אלשטיין  (82%) מחזיקה ב-47% ממניותיה של חברת סלקום. מניית דיסקונט השקעות יורדת ב-1.5% ומניית סלקום יורדת ב-1.9%.

דיסקונט השקעות מציינת כחלק מהכנת הדו"חות הכספיים לרבעון השני של 2019 ונוכח הירידה החדה בשווי השוק של סלקום והעלייה בתשואות על איגרות החוב של סלקום בוצעה עבודה להערכת הצורך בהפרשה לירידת ערך ההשקעה בסלקום. דיסקונט השקעות דיווחה על קבלת אינדיקציה ראשונית ממעריך שווי חיצוני, שלפיה ערך הנכסים שיוחסו לסלקום נמוך מהשווי של תזרימי המזומנים המהוונים שסלקום צפויה להניב נוכח מצבו של שוק התקשורת

דיסקונט השקעות מדגישה שהערכת השווי לא הושלמה וייתכן שעם השלמתה סכום ההפרשה לירידת ערך עשוי להיות שונה מהותית מהסכום המשתקף באינדיקציה הראשונית שקיבלה ממעריך השווי. דיסקונט השקעות מבהירה כי על פי האינדיקציה הקיימת בשלב זה לא נדרשת הפרשה לירידת ערך בדו"חות הכספיים של סלקום עצמה.

השבוע הודיעה בזק כי היא עלולה למחוק בקרוב עד 1.1 מיליארד שקל בשל ירידת ערך של החברה הבת פלאפון. לפי הדיווח, החברה תבצע הערכת שווי מחודשת לפלאפון, והיא מעריכה כי ירידת הערך בשווי פלאפון מול השווי הנוכחי עלולה להביא למחיקה של 800 מיליון שקל עד 1.1 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ