תהל של קרדן זכתה בפרויקט בשווי 48 מיליון דולר בקזחסטאן

החברה זכתה יחד עם שותף מקומי בפרויקט לשדרוג והרחבה של מערכות ההשקיה והניקוז בקרבת מדבר, בשטח של 125 אלף דונם

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
פרויקט של תהל באנגולה. עיכוב בקבלת מקדמות מהממשלה
פרויקט של תהל באנגולהצילום: ללא קרדיט

חברת תהל, שבשליטת קרדן (98.4%), זכתה יחד עם שותף מקומי בפרויקט לשדרוג והרחבה של מערכות ההשקיה והניקוז בקרבת מדבר Kyzylkum שבקזחסטאן, בשטח של 125 אלף דונם, בשווי 47.6 מיליון דולר.

תהל זכאית ל-70% מהתמורה שתשולם במטבע מקומי, צמוד לסל מדדים. החברה מעריכה שהעבודות בפרויקט יימשכו כ-26 חודשים, ולאחר מכן ייכנס הפרויקט לתקופת בדק שתימשך שנה שלמה נוספת.

70% מהפרויקט ימומן על ידי ממשלת קזחסטאן והיתר על ידי הבנק העולמי. הוא יחל מיד לאחר שתהל ושותפה יקבלו מקדמה של 10% מהיקף הפרויקט. יתרת התמורה תשולם לפי קצב ההתקדמות.

תהל הפסידה 2.9 מיליון יורו ברבעון הראשון של 2019, בהשוואה להפסד של 337 אלף יורו ברבעון המקביל ב-2018. הגידול בהפסד נבע מעיכוב בביצוע פרויקטים בעלי רווחיות גבוהה יחסית באפריקה והוצאות שנזקפו מיישום תוכנית התייעלות.

קרדן ציינה שתהל סבלה ברבעון מתזרים מזומנים שלילי של 11 מיליון יורו מפעילות שוטפת, עקב תזרים שלילי של 17 מיליון יורו ב-2018, והיא נאלצה להאריך חלק מקווי האשראי שלה בשל עיכובים בקבלת מקדמות. תהל נאלצה להגדיל את האשראי שהיא מקבלת מהבנקים ב-6.5 מיליון יורו ברבעון, וכעת היא נושאת על גבה אשראי בסך 57 מיליון יורו. החברה לא עמדה באמות המידה הפיננסיות בגין אשראי זה, וקיבלה מהבנקים כתבי ויתור.

דירקטוריון תהל אישר במארס תוכנית חירום שתאפשר לה למכור נכסים ולייצר תזרים מזומנים חיובי שיספיק לממן את פעילותה עד סוף מארס 2020. בנוסף, קרדן ציינה שהיא מקווה להשלים את מכירת תהל עד סוף 2019, תחילת 2020; או לרשום אותה למסחר בבורסה, ולהעביר את מניותיה לבעלי אג"ח א' ו-ב', שלהם היא חייבת 333 מיליון יורו.

תהל, שמספקת שירותי הנדסה וניהול פרויקטים בתחומי המים והחקלאות, הועמדה למכירה לפני שלוש שנים. קרדן ציינה במסגרת הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2019 שתהל נמצאת בקשיים תזרימיים, וגם אם תושלם העסקה למכירתה, התמורה ממנה תהיה נמוכה משמעותית משהעריכה קודם לכן. בקרדן מעריכים שמכירת תהל תניב הכנסה של 85 מיליון יורו, בעוד בעבר העריכה שהתמורה מהעסקה עשויה להגיע ל-100 מיליון יורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker