לפני שתשוגר מחוץ לבורסה: חלל חוגגת את שיגורו הצפוי של עמוס 17

שיגור הלוויין צפוי לצאת לפועל בפלורידה ב-4 באוגוסט ■ המטרה: לאפשר לחברה לשרת חוזים חתומים בסך כ-58 מיליון דולר, כך שתוכל להעביר את תשלומי הקרן והריבית למחזיקי איגרות החוב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיגור הלוויין עמוס 5צילום: Oleg Urusov / RIA Novosti/ או?

בימים שבהם המשקיע אהרון פרנקל מנסה למחוק את חלל תקשורת מהבורסה באמצעות רכישת מניות הציבור - בתמורה לתשלום של כ-9 שקלים למניה המשקף דיסקאונט של 8% על מחיר השוק - החברה חוגגת את שיגורו העתידי של הלוויין עמוס 17. את השיגור אמורה החברה, המנוהלת על ידי דוד פולק ונסחרת לפי שווי של 253 מיליון שקל, לבצע ממרכז החלל קייפ קנברל שבפלורידה ב-4 באוגוסט (בהנחה שתנאי מזג האוויר יאפשרו זאת).

השנים האחרונות לא היו קלות עבור חברת הלוויין הישראלית: היא איבדה את הקשר עם הלוויין עמוס 5 בנובמבר 2015, ובספטמבר 2016 התפוצץ הלוויין עמוס 6 בעת שיגורו והוביל לקריסת המניה, תוך שהוא זורה פאניקה בקרב המשקיעים, שלהם חייבת החברה 1.98 מיליארד שקל. חלל, שאמורה להתחיל לשלם את תשלומי הקרן – בסכום נאה של 230 מיליון שקל – החל בשנה הבאה, מנסה לצאת מהבוץ התזרימי שאליו נכנסה, באמצעות עמוס 17. צבר הזמנות לשירותי תקשורת באפריקה, בסך 58 מיליון דולר, אמור לעזור לחברה. בחלל צופים כי לאחר השיגור, יבשילו מהלכי המכירה האינטנסיביים שהיא נוקטת בשנים האחרונות לכדי חוזים גדולים יותר.

עמוס 17 תוכנן על ידי חלל תקשורת ונבנה על ידי בואינג. הוא צפוי להיות משוגר לחלל על ידי ספייס אקס של היזם אילון מאסק, שכשלה בשיגורו של עמוס 6. בחברה צופים שהלוויין יאפשר לה להעניק ללקוחותיה באפריקה 20 שנות שירות, ויבסס את מעמדה הבינלאומי כספקית שירותי תקשורת חדשנית. לחלל יש כיום לקוחות ממשלתיים ואזרחיים בתחומי האינטרנט, הדאטה והווידיאו ביבשת, להם היא גם נותנת שירותי ערוצי טלוויזיה. את השירותים מספקת חלל באמצעות הלוויינים עמוס 4 ו-7, והיא מקווה שבאמצעות עמוס 17 תוכל להעניק יותר שירותים לאוכלוסייה שצפויה למנות כ-1.5 מיליארד איש ב-2025.

למשקיעים הסבירה חלל כי "התכנון הייחודי, הטכנולוגיות שהוטמעו בו ומיקומו האידיאלי המתוכנן בחלל מעל היבשת, מאפשרים לעמוס 17 לכסות כל מדינה באפריקה באלומה ייעודית, בפס רחב במיוחד וברמת זמינות שירות הגבוהה ביותר. הטכנולוגיה הדיגיטלית המתקדמת תאפשר ללקוחות לקבל שירותים מגוונים במהירות גבוהה, בעלות וביעילות טובות יותר, כגון שירותים ברמת זמינות גבוהה במיוחד למפעילי טלקום ולממשלות, העברת שירותי טלוויזיה למיליוני צופים, העברת תקשורת נתונים בפס רחב באמצעות טרמינלים קטנים, שימוש בשלושה תחומי תדר שונים ועוד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker