נפטרת מכל מה שאינו נדל"ן: עזריאלי מוכרת את החזקותיה בסופרגז לאלקו

הקבוצה תרשום רווח הון של 355 מיליון שקל בעקבות המכירה ■ מנכ"ל עזריאלי, אייל חנקין: "דבקים באסטרטגיה שעיקרה התמקדות בפעילות הליבה שלנו - הנדל"ן המניב"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מגדלי עזריאלי בתל אביב
מגדלי עזריאלי בתל אביבצילום: אייל טואג

קבוצת עזריאלי ממשיכה לממש נכסים שאינם בליבת הפעילות העסקית שלה. הבוקר (א') הודיעה הקבוצה כי חתמה על עסקה למכירת מלוא החזקותיה בחברת סופרגז לידי קבוצת אלקו תמורת כמיליארד שקל, בניכוי חובות פיננסיים.

בעקבות העסקה, שאמורה להיות מושלמת באוקטובר הקרוב, עזריאלי תרשום רווח הון של כ-355 מיליון שקל. סופרגז סיימה את הרבעון הראשון של 2019 עם הכנסות של 188 מיליון שקל, ורווח נקי של 30 מיליון שקל. מדובר בירידה לעומת הכנסות של 572 מיליון שקל ורווח של 61 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2018, ולעומת הכנסות של 556 מיליון שקל ורווח נקי של 66 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2017.

אייל חנקיןצילום: אמיר רון

אייל חנקין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי ציין בעקבות העסקה כי "מכירת חברת סופרגז מהווה עבורנו עסקה מוצלחת בשני היבטים: התמורה המצוינת, הנובעת במידה רבה מההשבחה שביצענו לאורך השנים בסופרגז והצמיחה בפעילותה, וכן המשך מימוש האסטרטגיה שלנו, שעיקרה התמקדות בפעילות הליבה בתחום הנדל"ן המניב. במסגרת זו כבר מימשה הקבוצה את החזקותיה בטמבור, בסונול ובמתקן ההתפלה דרך הים".

עוד הוסיף חנקין כי "רק לפני כמה ימים הודענו על השקעה בחברה מתחום ה-Data Centers הגלובלי, תחום הנמצא בליבת פעילות הנדל"ן המניב, בעל תשואות אטרקטיביות ופוטנציאל צמיחה אדיר. לצד זאת, אנו ממשיכים כל העת ליזום ולפתח את תחומי המסחר, המשרדים והדיור המוגן ולמנף את העוצמה והיכולות של הקבוצה על מנת לייצר ערך מוסף לבעלי המניות".

ליוו את העסקה מטעם עזריאלי עורכי הדין מיקי ברנע, יובל לזי ואילן בלומנפלד, ממשרד ברנע ג'פה לנדה ושות' ורו"ח ניתאי טל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker