ותודה להייניקן: טמפו גייסה 50 מיליון שקל – בריבית של 1.35%

ההנפקה זכתה לביקושים של כ-190 מיליון שקל, והריבית נקבעה על 1.35% - בדומה למחיר השוק ■ טרם ההנפקה מידרוג אישרה דירוג A1 באופק "יציב" לגיוס

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
בקבוקי זכוכית
בקבוקי בירה במפעל טמפו

טמפו משקאות השלימה אמש (ד') את המכרז למשקיעים מוסדיים – וגייסה כ-50 מיליון שקל באמצעות הרחבת סדרת אג"ח ב'. ההנפקה זכתה לביקושים של כ-190 מיליון שקל, והריבית נקבעה על 1.35% (אינה צמודה למדד) - בדומה למחיר השוק. טרם ההנפקה מידרוג אישרה דירוג A1 באופק "יציב" לגיוס. את ההנפקה הובילו אוריון ולאומי.

טמפו היא חברה פרטית, שהנפיקה שתי סדרות אג"ח סחירות. החברה עוסקת בייצור, יבוא, שיווק והפצה של משקאות, באמצעות חברות בבעלותה המלאה. החברה פועלת בשלושה מגזרים: מגזר המשקאות האלכוהוליים, הכולל מוצרי בירה ומשקאות אלכוהוליים קלים; מגזר פעילות ברקן, באמצעות חברת יקבי ברקן; מגזר המשקאות הלא אלכוהוליים, הכולל מגוון סוגי משקאות מוגזים, מיצים, מים מבוקבקים, משקאות אנרגיה, קפה, תה ועוד.

בעלת השליטה בטמפו (60%) היא טמפו תעשיות בירה - חברה פרטית, שבעלי מניותיה העיקריים הם משפחת בר (61%) ומשפחת בורנשטיין (39%). יתרת מניות טמפו (40%) מוחזקות על ידי הייניקן העולמית. ז'ק בר משמש כמנכ"ל ויו"ר דירקטוריון החברה. מחזור המכירות של החברה הסתכם ב-2018 בכ-1.4 מיליארד שקל, והרווח הנקי הסתכם בכ-88 מיליון שקל. החברה נהנית בשנים האחרונות מצמיחה, בעיקר בשל הגידול בשיווק מוצרי הבירה.  

בדו"ח הדירוג האחרון מסוף 2018 כתבו במידרוג כי "דירוג החברה נתמך במעמדה המוביל בשוק והמשקאות בישראל עם תיק מותגים מגוון המכיל מותגים איתנים, ונתחי שוק מהותיים, עם דגש על שוקי הבירה והמשקאות האלכוהוליים. החברה מציגה בשנים האחרונות צמיחה מעבר לצמיחת השוק, בין היתר על רקע שילוב מתמשך של מותגים חדשים בסל מותגיה, ומציגה רווחיות גבוהה ויציבה לאורך זמן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker