אנטרופי שמה ברקס לחגיגת השכר של מנכ"ל אלקטרה

חברת הייעוץ ממליצה למוסדיים להתנגד להקצאת אופציות ב-17 מיליון שקל לאיתמר דויטשר, מהמנהלים המתוגמלים בבורסה ■ בחמש השנים האחרונות מניית אלקטרה יותר מהכפילה את שווייה ■ אנטרופי: "לצד הערכתנו לאיכות עבודתו של דויטשר, החבילה המבוקשת חריגה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרהצילום: זיו קורן
ערן אזרן

חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי ממליצה לגופים המוסדיים להתנגד לחבילת השכר החדשה של מנכ"ל אלקטרה, איתמר דויטשר - שנמנה על שיאני השכר בבורסה הישראלית. החבילה המוצעת כוללת תגמול מבוסס מניות (אופציות) בשווי חריג של 17 מיליון שקל.

בנקאים, המסתפקים בשכר של 2.5 מיליון שקל, יכולים רק להתקנא בדויטשר. עלות שכרו בחמש השנים האחרונות הסתכמה בסכום יוצא דופן של 55 מיליון שקל. ב-2018 הסתכמה עלות שכרו ב-9.5 מיליון שקל, מזה כ-3 מיליון שקל שכר בסיס ורוב היתרה כמענק. ב-2017 עלות שכרו של דויטשר הסתכמה בכ-11 מיליון שקל, וב-2016 – ב-12.1 מיליון שקל.

לזכותו של דויטשר יצוין כי אלקטרה בע"מ – שבשליטת אלקו החזקות של משפחת זלקינד - הציגה בשנים האחרונות תוצאות כספיות מעולות ושיפור מתמשך בביצועים. רווחי ההחברה – שנהנית מהגאות בענף הנדל"ן – הסתכמו בחמש השנים האחרונות ב-750 מיליון שקל. במקביל, הבחרה יותר מהכפילה את שווייה באותה תקופה - מנייתה עלתה בכ-131%.

כעת מבקשת אלקטרה בע"מ לאשר את תנאי כהונתו של דויטשר מחדש, ומבקשת להעניק לו חבילה גדושה של אופציות הניתנות למימוש ל-3.5% מהון המניות של החברה, על פני תקופה של ארבע שנים (25% מהאופציות יבשילו כבר אחרי שנה). מחיר המימוש של האופציות נקבע על 1,075 שקל – המגלם את ממוצע מחיר הסגירה של מניית החברה ב-30 ימי המסחר שקדמו למועד הענקת האופציות, בתוספת פרמיה של 7.5%.

תנאי הכהונה המוצעים לדויטשר כוללים שכר חודשי של 150 אלף שקל, שמשקף עלות שנתית של כ- 3.05 מיליון שקל; זכאות למענק בשיעור של 3% מהרווח הנקי עד לתקרה של 5.5 מיליון שקל, ורכיב האופציות האמור, המשקף עלות של 4.28 מיליון שקל לשנה. כלומר, סך חבילת התגמול השנתית מסתכמת בקרוב ל-13 מיליון שקל.

"לצד הערכתנו לאיכות עבודתו של דויטשר, כפי שהיא משתקפת בביצועי החברה - הבאים לידי ביטוי בצמיחה בהרכב הפעילויות ופיתוח עסקיה של החברה, צבר ההזמנות הנערם על פני תקופה, תוצאותיה הכספיות וביצועי המניה בשנים האחרונות - אנו מוצאים את סך חבילת התגמול כחריגה בהיקפה הכולל ביחס לנצפה בשוק בקרב חברות ציבוריות", הדגישו באנטרופי.

"אנו לא מוצאים הצדקה להקצאה ההונית המשמעותית כמבוקש, בעיקר בשל מבנה התגמול המשתנה. היות וזה מבוסס על מנגנון המייצר זכאות למענק החל מהשקל הראשון, נעדר רגישות לתוצאות החברה - ולראייה, המנכ"ל זכה לתקרת המענק בשנים האחרונות, ללא קשר לשיפור העקבי שחל בתוצאות החברה", הוסיפו.

"בשיחות עם נציגי אלקטרה, בהם יו"ר הדירקטוריון ובעל השליטה בחברה (מייקי זלקינד; ע"א), זה הסביר לבקשתנו כי ישנו איום בכך שהצעות ע"י חברות פרטיות העוסקות בתחום הקבלנות עשויות למשוך אותו מחוץ לחברה. עם זאת, אנו עדיין לא מוצאים לנכון לתמוך בפונטנציאל ההיקף הכולל של התגמול ובמבנהו הנוכחי", ציינו באנטרופי.

במועד האיספה הכללית הקודמת, במאי 2015, בעלי המניות התנגדו להקצאת האופציות לדויטשר, בעוד שאנטרופי הסתייגתה מהצעת החברה בשל חבילת התגמול החריגה. עם זאת, דירקטוריון החברה אישר אז את ההקצאה, בניגוד לעמדת בעלי המניות. הגופים המוסדיים הגדולים המחזיקים במניות המיעוט באלקטרה ויצטרכו להצביע על השכר הם כלל ביטוח ומגדל.

באלקטרה סירבו להגיב לכתבה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker