הראל ותאגיד הביטוח היפני טוקיו מארין ישתפו פעולה בביטוח-טק

התחום מאפשר לחברות הביטוח למצוא טכנולוגיות לייעול והוזלה למבוטחים ■ ההכנסות השנתיות של התאגיד היפני הסתכמו בשנה שעברה בכ-150 מיליארד שקל

אסא ששון
שתפו בפייסבוק
חתימה על הסכם שיתוף הפעולה בין הראל וטוקיו מארין
חתימה על הסכם שיתוף הפעולה בין הראל וטוקיו מאריןצילום: בתיה מור

קבוצת הביטוח הראל נבחרה על ידי ענקית הביטוח הגדולה ביותר ביפן, טוקיו מארין החזקות, לשתף פעולה באיתור חברות היי-טק ישראליות בתחום החדשנות והדיגיטל, המכונה ביטוח-טק. המטרה היא לאפשר לחברות הביטוח למצוא טכנולוגיה לייעול ולהוזלה של השירותים למבוטחים.

לפי ההסכם, קבוצת הראל וטוקיו מארין יפעלו כדי לאתר חברות ישראליות העוסקות בטכנולוגיות ושירותים חדשניים, ולקבוצת הראל תהיה גישה לתשתית הטכנולוגית המובילה של טוקיו מארין העוסקות בתחומי הטכנולוגיה. את יצירת שיתוף הפעולה הובילה חברת הייעוץ דלויט (Deloitte).

קבוצת טוקיו מארין היפנית היא אחד מתאגידי הביטוח המובילים בעולם. החברה הוקמה ב-1879, וכיום היא פועלת ב-38 מדינות בעולם. ההכנסות השנתי של התאגיד הסתכמו אשתקד ב-4.6 טריליון יין יפני (כ-150 מיליארד שקל). כבר תקופה ארוכה שהקבוצה מראה צמיחה יציבה באמצעות מודלים עסקיים מגוונים עם בסיס רווח יציב ביפן וגם באמצעות זיכיונות בשווקים מפותחים וחדירה לשווקים מתפתחים.

בשנים האחרונות החליטה הקבוצה היפנית להעמיק את פעילותה בהשקעות בטכנולוגיה, ולצורך כך הקימה חברה בת - Tokio Marine Innovation lab - שעוסקת באיתור ובפיתוח של טכנולוגיות חדשניות שיתמכו בהרחבת עסקיה בכל העולם. החברה הבת הקימה לשם כך מרכזי פיתוח בטוקיו, בטיוואן, בסינגפור ובעמק הסיליקון שבארה"ב והיא מנסה להרחיב את תחומי הפעילות שלה למדינות נוספות.

מנכ"ל הראל מישל סיבוני
מנכ"ל הראל מישל סיבוניצילום: ורדי כהנא

לפי ההסכם, שתי החברות יפעלו במשותף כדי לאתר טכנולוגיות, מוצרים ושירותים חדשניים בתחומים שונים, ובהם בתחומי הבריאות, הסייבר, ההפצה וחווית הלקוח, אשר ישולבו בעסקי הליבה של הביטוח. כמו כן, נקבע כי החברות ישתפו ידע בתחומים רחבים - הן מעולם השירות ללקוח והן מעולם הטמעת מערכות טכנולוגיות לשיפור חווית הלקוח, תשלום תביעות מהיר, לרבות למידה משותפת של עולם הסייבר.

מישל סיבוני, מנכ"ל הראל, אמר: "אנו בקבוצת הראל מסתכלים וצועדים קדימה. אנו מזהים הזדמנויות טכנולוגיות ומטמיעים אותן באופן שייטיב עם מבוטחינו וסוכננו. ההסכם עם תאגיד הביטוח הגדול ביפן יתמוך בצעידה קדימה, באיתור מגמות ובפנייה לשווקים חדשים בעלי פוטנציאל צמיחה עתידית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker