מגדל לוטשת עיניים לחברות הקטנות: בדרך להקמת קרן של 800 מיליון שקל

מגדל שוקי הון, החברה הבת של מגדל, וקרן להב מנהלות משא ומתן להקמת קרן שתעניק אשראי לחברות בינוניות שהיקף הכנסותיהן 350-50 מיליון שקל ■ את עיקר הכסף לקרן, בהיקף של 500 מיליון שקל, תעמיד מגדל שוקי הון, והיתרה אמורה להגיע מלקוחות קרן להב

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
שלמה אליהו
שלמה אליהוצילום: אייל טואג
אסא ששון

חברת הביטוח מגדל שמה לה כיעד אסטרטגי להגדיל את תחום האשראי בחברה. במסגרת זו, החברה הבת של מגדל, מגדל שוקי הון, וקרן להב מנהלות משא ומתן להקמת קרן אשראי בהיקף של 800 מיליון שקל - שתעניק אשראי לחברות בינוניות שהיקף הכנסותיהן 350-50 מיליון שקל. את עיקר הכסף לקרן תעמיד חברת האם שלה, מגדל שוקי הון, בהיקף של 500 מיליון שקל. היתרה אמורה להגיע מלקוחות קרן להב. 

קרן להב הוקמה לפני כמה שנים על ידי גיורא עופר ויעל גיט, ומתמחה במימון ובהשקעה בחברות מידל מרקט (סדר גודל בינוני), בעלות מחזור של עשרות עד מאות מיליוני שקלים. הקרן מתמקדת בעסקות השקעה של 40-5 מיליון שקל. עד היום הוקמו שתי קרנות בהיקף של כ-350 מיליון שקל.

עיקר המימון בחברות המידל מרקט (סדר גודל של כ-80% מימון) עדיין נותר במערכת הבנקאית, והוא מהווה כר נרחב לחברות להיכנס לתחום. בקרנות הראשונות של להב משקיעי העוגן היו גם כן חברות ביטוח כמו הכשרה ביטוח.

בין השקעות העבר של להב ניתן למנות את עסקת רכישת 40% מחברת העוגנפלסט, העוסקת בייצור יריעות איטום לבריכות ולגגות; השקעה בחברת EZ BOB, הפועלת מאנגליה ועוסקת במתן הלוואות לעסקים קטנים דרך האינטרנט; העמדת מימון לחברת נאייקס מרמת החייל, העוסקת בתחום מערכות תשלום ללא מזומנים, בקרה ושליטה במכונות אוטומטיות (מזון, משקאות, מכונות כביסה, מילוי אוויר ועוד); וכן השקעה בחברת מיחזור הפסולת WTP.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker