הבורסה מתקרבת לבורסה: שבוע לפני ההנפקה הובטחו ביקושים לפי שווי של 700 מיליון שקל לפחות

לפי החתם המוביל של ההנפקה, בנק ההשקעות ג'פריס, התקבלו התחייבויות ממשקיעים בינלאומיים לרכישת מניות הבורסה בהיקף של כ-300 מיליון שקל ■ כך שאם לא יירשמו תקלות בדקה ה-90, ספר ההזמנות כבר מכוסה

איתי בן זאב
איתי בן זאבצילום: ניר קידר

ביום שלישי הבא צפויה הבורסה לניירות ערך להשלים את ההנפקה הראשונית של מניותיה ולהפוך לחברה ציבורית. אלא אם יירשמו תקלות של הדקה ה-90, עד כה התקבלו כבר התחייבויות ממשקיעים בינלאומיים לרכישת מניות הבורסה בהיקף של כ-300 מיליון שקל, כך עולה מהמצגות של הנהלת הבורסה בראשות המנכ"ל איתי בן זאב השבוע בלונדון.

כך שהחתם המוביל של הנפקת הבורסה, בנק ההשקעות ג'פריס, עדכן את הגורמים המעורבים בהנפקה כי ספר ההזמנות, לפי שווי מינימלי של 700 מיליון שקל, כבר די מכוסה. החתמים הישראלים שנוטלים חלק בהנפקה הם לידר הנפקות, לאומי פרטנרס חתמים, פועלים אי.בי.אי, דיסקונט, ברק קפיטל ואוריון.

חמשת הגופים הבינלאומיים שרכשו בשנה שעברה כ-72% ממניות הבורסה בעיקר מידי הבנקים הישראליים לפי שווי של 550-500 מיליון שקל, ימכרו כ-33% מהבורסה תמורת כ-222 מיליון שקל ולפי שווי מינימלי של כ-700 מיליון שקל. מדובר בגופים כמו מניקיי האמריקאית-אוסטרלית, דלתון הבינלאומית ונובו נורדיסק הדנית.

לפי הערכות, כ-80%-70% מהמניות המוצעות למכירה בהנפקה יירכשו על ידי משקיעים זרים, בעוד המשקיעים הישראליים ירכשו כ-30%-20% מהמניות.

לפני פרסום התשקיף, פנו הבורסה והחתמים למשקיעים מוסדיים כדי לקבל מהם הזמנות לרכישת היחידות, כאשר כל בקשה של מוסדיים לרכישת יחידות תהיה בלתי חוזרת. 

בורסת תל אביב
בורסת תל אביבצילום: בלומברג

התוצאות נחשפות

בתשקיף שפירסמה היום, חשפה הבורסה את התוצאות הלא מבוקרות שלה לרבעון השני של 2019. סך ההכנסות ברבעון השני הסתכמו ב-63-62.6 מיליון שקל, נתון המשקף גידול של 3.7%-2.7% לעומת התקופה המקבילה ב-2018. השיפור נבע מגידול במקורות ההכנסות מפעילות שאינה פעילות מסחר וסליקה, הכוללת דמי רישום למסחר של ניירות ערך, אגרות שנתיות ושירותי מסלקה.

הרווח הנקי לרבעון השני מוערך בכ-2.5-2.3 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 69.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד שכלל ביטול הפרשה לירידת ערך בסך 85.1 מיליון שקל.

ה-Ebidata המתואם הסתכם בכ-16.3 מיליון שקל, ומשקף גידול של 26.5% עד 28.8% לעומת הרבעון השני של 2018.

הרווח המתואם לרבעון השני מוערך ב-5.5-5.3 מיליון שקל, גידול של 39.7% עד 45.7% בהשוואה לרווח המתואם לרבעון המקביל בשנה שעברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker