פתיחה חגיגית: אלטשולר שחם גמל עלתה ב-8% ביום המסחר הראשון שלה

העליות בבורסה מעמידות את החברה על שווי של 1.24 מיליארד שקל - השווי הגבוה ביותר שבו נסחר בית ההשקעות ■ מניות החברה צפויות להיכנס למדדי ת"א 90 ות"א 125 באוקטובר

אסא ששון
יאיר לוינשטיין
יאיר לוינשטייןצילום: אייל טואג
אסא ששון

פתיחת מסחר מוצלחת היתה היום (ב') למניה של חברת אלטשולר שחם גמל, שמנהלת את קופות הגמל, קרנות הפנסיה וקרנות ההשתלמות של בית ההשקעות. שבוע לאחר השלמת הצעת הרכש על ידי בעל השליטה באלטשולר שחם, המנכ"ל יאיר לוינשטיין, המניה עלתה ב-8% במחזור של 17 מיליון שקל, כאשר הגופים המוסדיים נהנים מעוד עמלת חיתום מוקדמת של 2.5%.

העליות בבורסה כבר מעמידות את החברה על שווי של 1.24 מיליארד שקל - השווי הגבוה ביותר שבו נסחר בית ההשקעות בשוק ההון. זוהי ההנפקה הראשונה בישראל של חברת גמל ופנסיה. מניות החברה צפויות להיכנס במסלול מהיר למדדי הבורסה ת"א 90  ות"א 125  כבר בעדכון הקרוב באוקטובר.

בשיחות עם פעילים שהיו מעורבים בהנפקה הם ציינו כי חלק לא מבוטל מההצלחה שלה הוא ניהול הציפיות של המשקיעים בשוק ההון. "למעשה, מה שאמרנו מראש לחברה זה שחייבים לתת למשקיעים להרוויח. הם הופכים להיות שותפים ולכן לא צריך לנקות את כל הרווח לכיסי החברה ולמנהלים - אלא להשאיר גם רווח למשקיעים בהנפקה, וזה מה שקרה", ציין אחד המעורבים בהנפקה.

בשיחה עם בכיר בתחום החיתום הוא ציין כי "ההנפקה ריכזה עניין רב מההתחלה. עובדה שגם מרבית הגופים הגדולים השתתפו בהצעת המכר, ובהם הראל, הפניקס, מיטב דש, פסגות, פיינל ונוקד. ככה זה כשיש חברה עם מותג טוב, רווחיות גבוהה, צמיחה בהכנסות ושווי הגיוני. יהיה מעניין מאוד לראות את ההנפקה של הבורסה, הם מבקשים שווי גבוה עם רווחיות שלא כל כך הולמת את השווי".

אלטשולר שחם גמל ופנסיה היא חלק משמעותי מהפעילות של אלטשולר שחם. בחברה מנוהלות קופות הגמל, קרנות ההשתלמות וקרנות הפנסיה החדשות של בית ההשקעות. אלטשולר שחם גמל ופנסיה היא חברת חיסכון ארוך טווח הגדולה בענף, שניהלה נכון לסוף אפריל 2019 נכסים בהיקף של 91 מיליארד שקל, מתוך 120 מיליארד שקל שמנהל בית ההשקעות.

בשנים האחרונות ביצע אלטשולר שחם כמה מהלכים משמעותיים מבחינת המיצוב העסקי שלו בתחום הגמל והפנסיה. בית ההשקעות השיק את הקרנות של חיסכון לכל ילד, והוא מחזיק בנתח שוק של כ-50%. בית ההשקעות זכה במכרז שהתקיים לפני כמה חודשים בקרנות ברירת המחדל. אלטשולר שחם נלחם על כל שבריר תשואה כדי להימצא באופן כמעט תדיר במקומות הראשונים בטבלאות התשואה - וזה מקדם המכירות החזק ביותר של בית ההשקעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ