אינטק קורסת ב-85% בעקבות כישלון הניסוי המכריע בתרופה לפרקינסון

החברה, שנסחרה בשווי של 99 מיליון דולר לפני הנפילה, דיווחה כי גלולת האקורדיון שלה לטיפול בפרקינסון לא השיגה תוצאות טובות לעומת הגלולה Sinmet

יורם גביזון
אינטק
מעבדה של חברת אינטקצילום: ליאור מזרחי
יורם גביזון

מנייתה של חברת אינטק פארמה, שמפתחת תרופות על בסיס טכנולוגיה מוגנת פטנט לשחרור מבוקר ורציף של החומר הפעיל, קורסת ב-85% בנאסד"ק - לאחר שהודיעה על כישלון בניסוי המכריע לפיתוח גלולת אקורדיון לטיפול במחלת הפרקינסון.

אינטק, שנסחרה בשווי של 99 מיליון דולר לפני הנפילה, דיווחה כי גלולת האקורדיון שלה, שכוללת את החומר הפעיל Levodopa/Carbidopa לטיפול במחלת הפרקינסון, לא השיגה תוצאות טובות באופן מובהק סטטיסטית לעומת הגלולה Sinmet, אשר מביאה לשחרור מיידי של חומר פעיל זה בדמו של החולה.

גלולת האקורדיון לא עמדה ביעד המרכזי של הניסוי: להוריד בצורה מובהקת סטטיסטית את הזמן שבו חולה פרקינסון סובל ממוגבלות מוטורית קשה ומכונה זמן ה-OFF בהשוואה לגלולה Sinmet.

אינטק פארמה פיתחה גלולת אקורדיון שהיא מערכת נשיאה לתרופות ממרכיבים כימיים שמאושרים לשימוש בבני אדם. המערכת מקופלת לקפסולה, ולאחר הגעת הקפסולה לקיבה נפרש האקורדיון ונשאר בה זמן ארוך יותר לעומת פרק הזמן שבו שוהות בקיבה תרופות רגילות. בזמן זה התרופה משתחררת באופן רציף ומבוקר בקיבה.

הארכת משך הספיגה של תרופות באמצעות השהייתן בקיבה לפרקי זמן ארוכים מגבירה את יעילותן, מקטינה את מספר הפעמים שהחולה נדרש לקחת את התרופה ומפחיתה את תופעות הלוואי שלהן.

המכה הכואבת ביותר

הקריסה של אינטק היא מכה לכמה משקיעים מוסדיים: מיטב דש, המחזיקה ב-8.3% ממניות אינטק, ספגה ירידה של 7 מיליון דולר בשווי השקעתה; הראל הפסידה 1.6 מיליון דולר ומגדל קיפדה 1.5 מיליון דולר משווי נכסיה.

המכה הכואבת ביותר נפלה בחלקו של דן אורן, הבעלים של חברת התרופות הגנריות דקסון. אורן רכש 15.5% ממניותיה של אינטק, תמורת 20 מיליון דולר. שווי אחזקתו של אורן התרסק ב-13 מיליון דולר בעקבות קריסה של 85% במחיר המניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker