ארז יוסף לא מונה למנכ"ל - ועזב את בנק הפועלים

העזיבה של המשנה למנכ"ל היא הראשונה מאז המינוי של דב קוטלר למנכ"ל ■ יוסף נחשב מקורב למנכ"ל הפורש אריק פינטו, וסומן כמועמד מוביל להחליפו

מיכאל רוכוורגר
ארז יוסף
ארז יוסףצילום: סיון פרג'
מיכאל רוכוורגר

פחות משבוע אחרי שהפסיד בהתמודדות על תפקיד מנכ"ל בנק הפועלים לדב קוטלר, ואפילו לא הגיע לישורת האחרונה בקרב המתמודדים על התפקיד, הודיע המשנה למנכ"ל, ארז יוסף, על פרישתו מהבנק. 

יוסף, 51, שעשה את מרבית הקריירה המקצועית שלו בבנק הפועלים, שבו עבד יותר מ-30 שנה, שימש בתפקידו האחרון משנה למנכ"ל בנק הפועלים ו-COO, הממונה על חטיבת האסטרטגיה, המשאבים והתפעול.

יוסף נחשב מקורב לאריק פינטו, והיה המינוי הראשון שלו כחבר הנהלה, בעת שפינטו התמנה למנכ"ל הבנק באוגוסט 2016. כשפינטו הודיע ב-15 באפריל 2019 על עזיבתו הצפויה עד סוף השנה, יוסף סומן כמועמד מוביל להחליפו ולהתמנות למנכ"ל הבנק.

ואולם דירקטוריון הבנק, בראשות עודד ערן, החליט ללכת בכיוון שונה ולבחור מנכ"ל חיצוני במקומו של פינטו, וביום שני האחרון מונה לתפקיד מנכ"ל הפועלים דב קוטלר, שייכנס לתפקידו החדש בעוד כמה חודשים.

יוסף הוביל את בניית התוכנית האסטרטגית הרב-שנתית והיה שותף לגיבוש אסטרטגיית הדיגיטל. בנוסף, הוא גיבש והוציא לפועל את מהלכי היעילות וההתייעלות הארגונית. תחת אחריותו היו יחידות רבות בארגון, כולל אגף האסטרטגיה, אגף משאבי אנוש, אגף הרכש, אגף הלוגיסטיקה ויחידות התפעול (BACK OFFICE).

יוסף מסר: "היתה לי זכות גדולה לשרת את הבנק הנפלא הזה, את לקוחותיו, עובדיו ובעלי המניות. נהניתי בכל תפקידי בארגון, תרמתי ונתרמתי מהאנשים המדהימים שפגשתי לכל אורך הקריירה, במקום שהיה לי בית. אני חש תחושת מיצוי וברצוני לפנות לאפיקים מעניינים חדשים. אני מבקש להודות באופן אישי לאריק פינטו ועודד ערן על האמון, התמיכה והליווי לאורך השנים האחרונות, בהן הובלנו מהלכים משמעותיים בארגון". 

פינטו מסר: "ארז הוא מעמודי התווך של בנק הפועלים. הוא חבר הנהלה בולט, ותיק ומקצועי ותרומתו לבנק עצומה. מהיכרותי את המשק הישראלי, אין לי ספק שליוסף יש מקום נכבד בו, ואני משוכנע שאם ירצה יוביל בתפקידיו הבאים ארגונים גדולים כמנכ"ל".

ערן מסר: "יוסף הוא מנהל מוכשר שתרומתו לבנק במשך שנים רבות משמעותית וניכרת. אני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker