חברת הדירוג פיץ' העלתה את תחזית הדירוג של כיל

פיץ' מסבירה שהעלאת תחזית הדירוג משקפת הקטנה מהירה מהצפוי של רמת החוב הפיננסי של החברה ■ חברת הדירוג סבורה כי היחס בין החוב הפיננסי נטו של כיל לבין הרווח התפעולי התזרימי ימשיך להיות נמוך מ-2.5 ב-3 השנים הקרובות

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
מפעל של כיל בים המלח
מפעל של כיל בים המלחצילום: עופר וקנין

חברת הדירוג פיץ' העלתה את תחזית הדירוג של כימיקלים לישראל (כיל), מיציבה לחיובית. פיץ' אישררה את דירוג האשראי הבינלאומי של החברה (BBB-) - לאיגרות החוב של החברה שעומדות לפירעון ב-2024 בסך 184 מיליון דולר ולאיגרות החוב של החברה שייפרעו ב-2038 בסך 600 מיליון דולר.

פיץ' מסבירה שהעלאת תחזית הדירוג משקפת הקטנה מהירה מהצפוי של רמת החוב הפיננסי של החברה, והערכה שהיחס בין החוב הפיננסי נטו של החברה לבין הרווח התפעולי התזרימי, בניכוי רווחים או הפסדים ממכירת נכסים (Adjusted FFO), ימשיך להיות נמוך מ-2.5 ב-3 השנים הקרובות. זאת, הודות לרמות חוב נמוכות יחסית, רווח תפעולי תזרימי (Ebitda) יציב והשקעות קטנות יחסית ברכוש קבוע וכן חלוקת דיווידנדים בהיקפים מצומצמים. 

פיץ' מציינת שההנחות שבבסיס העלאת תחזית הדירוג ואישרור הדירוג הבינלאומי הן, שמחירי הדשנים ירדו כך שמחיר המכירה הממוצע של אשלג על ידי כיל ירד מ-285 דולר לטונה ב-2019 ל-235 דולר לטונה ב-2022 וגם מחיר המכירה הממוצע של פוספט על ידי כיל יהיה 460 דולר לטונה. פיץ' מניחה שחטיבת האשלג תשמור על רווחיות תפעולית של 22% מהמחזור בממוצע, הודות לתוכניות התייעלות במכרה האשלג בספרד. חטיבת הפוספט תשמור על רווחיות תפעולית של 10% מהמחזור הודות להשקעות במיזם המשותף של החברה בסין. פיץ' מניחה שההשקעה של כיל ברכוש קבוע תהיה 660 מיליון דולר בממוצע שנתי ושהחברה תחלק 50% מרווחיה כדיווידנד. הנחה אחרת היא שכיל לא תבצע פעילויות נוספות של מיזוגים ורכישות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker