כתב אישום נגד עמי סגל, מבעלי אלפא פלטינום לשעבר

סגל מואשם בגניבה, תרמית בניירות ערך, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד

אסא ששון
עמי  סגל
עמי סגלצילום: תומר אפלבאום

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (ד') כתב אישום למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד עמי סגל, בעל השליטה לשעבר בקבוצת החברות הבינלאומית פורום ובבית ההשקעות אלפא פלטינום בגין גניבה, תרמית בניירות ערך, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

על פי כתב האישום, ב-2013-2010 גייס הנאשם עשרות מיליוני שקלים ממשקיעים לשתי קרנות זרות שבשליטתו, בהתבסס על הבטחות כוזבות כי כספם יושקע ביעדים קונקרטיים בחו"ל, על ידי קרנות השקעה בינלאומיות ובעלות מוניטין או על ידי מומחים ידועי שם.

במקרים אחרים, לפי כתב האישום, הובטח כי הכספים יושקעו בפרויקטים של נדל"ן בישראל. בפועל, העביר הנאשם חלק ניכר מהכספים לתפעולן השוטף של שורה של חברות פרטיות בשליטתו, לפירעון חובות פרטיים שהיו לו מול בנקים, לרכישת ניירות ערך בעבור עצמו ולשימושים פרטיים אחרים, או לפדיון השקעותיהם של משקיעים נוספים שגייס.

עוד לפי כתב האישום, הנאשם פעל בדרכים שונות כדי להסוות את אופיין האמיתי של פעולותיו מהגורמים שסביבו ומהמשקיעים ולהציגן כלגיטימיות, לרבות באמצעות מסירת מידע כוזב בדו"חות הכספיים, תוך שהוא נעזר לשם כך ברואה החשבון המבקר שלו, יורי אביאל, שאף נגדו הוגש כתב אישום בפרשה.

כתב האישום הוגש על ידי עורכי הדין יוני לבני ונועם רותם ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה ונחקר על ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

עוה"ד עודד סבוראי וסיון האוזמן, באי-כחו של סגל, מסרו "״בדיון בתביעה האזרחית, בפני השופט כבוב, לא פירש בית המשפט את האירועים שגרמו להתמוטטות הקרנות כפי שפירשה אותן הפרקליטות. לכן גם נדחו רוב רכיבי תביעת המשקיעים.

"אנו משוכנעים שכך יקרה גם במשפט הפלילי באותו עניין, במהלכו יתברר ויוכח כי הקרנות פעלו בתום לב מוחלט, בהתאם למסמכי הקרנות ולסמכויות שהוקנו להן.

"מר סגל, שהיה מושקע באופן אישי בקרנות והיווה את המשקיע העיקרי בהן, הוא המפסיד הגדול מקריסתן. זו  רק אחת מהעובדות המרכזיות העומדות בסתירה חזיתית לתזה הנטענת בכתב האישום".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker