ביומיקס נכנסת לבורסה של ניו יורק במיזוג עם חברת CHAC

ביומיקס, שמפתחת תרופות מבוססות וירוסים התוקפים חיידקים, גייסה עד כה 56 מיליון דולר בשני סבבים ■ בעלי מניותיה של החברה צפויים להחזיק ב-73% ממניותיה של החברה הממוזגת

יורם גביזון
ביומיקס וירוס
יורם גביזון

חברת ביומיקס (BiomX), המפתחת תרופות מבוססות מיקרוביום, תחל להיסחר בבורסת ניו יורק לאחר שחתמה על הסכם מיזוג עם חברת שרדן (Chardan Healthcare Acquisition), שגייסה 70 מיליון דולר.

שרדן היא חברת SPAC (Special Purpose Acquisition Company) - חברה המגייסת כסף תמורת מניות, במטרה לרכוש חברה בפרק זמן קצוב. הכסף שגייסה שרדן הופקד בנאמנות ויוחזר לבעלי המניות אם עסקת הרכישה אינה לטעמם. החברה חתמה על הסכמים עם בעלי מניותיה של ביומיקס כולל אורבימד, קרנות של ג'ונסון אנד ג'ונסון, Takeda, קרן Seventure ובעלי מניות חדשים כמו RM Global Biopharma. בכך היא הבטיחה גיוס הון מינימלי של 50 מיליון דולר לצורך השלמת העסקה.

אם אכן תושלם העסקה, שרדן צפויה לשנות את שמה לביומיקס ותמשיך להיסחר בבורסה של ניו יורק. הכספים שגייסה החברה, בהנחה שבעלי מניותיה לא יעדיפו לפדות את מניותיהם, ישמשו את ביומיקס לפיתוח הקליני של תרופות מבוססות מיקרוביום (הבקטריות שנמצאות בגוף). החברה מפתחת טיפולים מותאמים אישית שמבוססים על פאג'ים (וירוסים שתוקפים חיידקים), שמזהים ומשמידים חיידקים מזיקים במחלות כרוניות כמו מחלת מעי דלקתית (IBD).

הטכנולוגיה של החברה מאפשרת ביצוע שינויים רצויים בהרכב המיקרוביום בגוף האדם כבסיס לטיפולים רפואיים. הטכנולוגיה והתרופות בפיתוח החברה מבוססים על המדע והמחקר של השותפים המדעיים בה: פרופ' רותם שורק מהמחלקה לגנטיקה מולקולרית, וד"ר ערן אלינב מהמחלקה לאימונולוגיה, שניהם ממכון ויצמן למדע.

אסף אורון, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של ביומיקס, אמר כי הפיתוח המתקדם ביותר של החברה הוא מוצר לשיפור עור פנים עם נטייה לפצעי בגרות, בשיתוף עם חברת קוסמטיקה בינלאומית. תוצאות של הניסוי הקליני בשלב הראשון צפויות להתפרסם ברבעון הראשון של 2020, והניסוי הקליני בשלב השני מתוכנן להתחיל בשנה זו.

מוצרים נוספים של ביומיקס מיועדים לטיפול במחלות מעי דלקתיות (IBD) ומחלת כבד כרונית חסימתית (PSC). הניסוי הקליני בשלב הראשון במוצרים אלה יחל ב-2020. על פי הסכם המיזוג, שרדן תקצה לבעלי מניותיה של ביומיקס 16.25 מיליון מניות ששוויין הנוכחי הוא 159 מיליון דולר. על פי תנאי העסקה, חלק מבעלי המניות של ביומיקס יהיו זכאים להקצאה של עד 6.0 מיליון מניות נוספות של שרדן.

2 מיליון מניות יוקצו בתנאי שמחיר המניה יהיה גבוה מ-16.5 דולר לפני סוף 2021; עוד 2 מיליון מניות יוקצו בתנאי שמחיר המניה יהיה גבוה מ-22.75 דולר עד סוף 2023; ועוד 2 מיליון מניות בתנאי שמחיר המניה יעלה על 29 דולר לפני תום 2025.

ביומיקס מעריכה שאם העסקה תיכנס לתוקף, ובהנחה שבעלי מניותיה הנוכחיים של שרדן לא יפדו את מניותיהם, יחזיקו בעלי מניותיה של ביומיקס ב-73% ממניותיה של החברה הממוזגת. ביומיקס, שמעסיקה 70 עובדים, גייסה עד כה 56 מיליון דולר בשני סבבי גיוס במאי 2017 ובפברואר 2019 - מאורבימד, קרנות ג'ונסון אנד ג'ונסון, Takeda ,Seventure וקרן החדשנות SBI יפן-ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ