אבוג'ן עולה ב-8% בעקבות הרחבת שיתוף הפעולה המחקרי עם באייר

שיתוף הפעולה המחקרי בין החברות יכלול גם זיהוי רצפים ספציפיים של גנים שנדרשים לצורך עריכה גנטית כדי להתמודד עם מגוון רחב יותר של מחלות בתירס

יורם גביזון
עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן
עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן
יורם גביזון

אבוג'ן, המפתחת תוכנה לחיזוי ביולוגי וזיהוי גנים שישביחו זני זרעים, מרחיבה את שיתוף הפעולה שלה עם חברת באייר, לאחר שהשיגה תוצאות חיוביות בגילוי ופיתוח של גנים שצפויים לספק עמידות בפני מחלת ריקבון השורש (פוזריום) בגידולי תירס. ההפסד השנתי לחקלאים בארה"ב ממחלת ריקבון השורש בגידולי תירס נאמד ב-700 מיליון דולר עד 1.4 מיליארד דולר.

שיתוף הפעולה, שהחל בהסכם בין אבוג'ן לחברת מונסנטו לפני שנרכשה על ידי באייר, יכלול מעתה גם זיהוי רצפים ספציפיים של גנים שנדרשים לצורך עריכה גנטית כדי להתמודד עם מגוון רחב יותר של מחלות בתירס.

עריכה גנטית היא טכנולוגיה לחיתוך וריצוף מחודש של הרצף הגנטי באופן שמשפר את בריאותו של הצמח, עמידותו למחלות וליובש וכן שיפור איכות הצמח ותכולת רכיבים חיוניים בו. אבוג'ן תשתמש בתוכנית החיזוי הביולוגי המחשובי שלה לזיהוי רצפים אלה. זיהוי הרצפים יתבסס על גנים שזוהו על ידי אבוג'ן ומביאים לשינוי התפקוד של הגנים. מניית אבוג'ן מגיבה לדיווח בעלייה של 8%.

אבוג'ן הפסידה 19 מיליון דולר ב-12 החודשים האחרונים, וצברה מאז הקמתה הפסד של 142 מיליון דולר. זאת, על אף שורה של הסכמים עם חברות כימיה רב-לאומיות. אבוג'ן נסחרת בשווי של 147 מיליון שקל לאחר שאיבדה 90% משווייה בחמש השנים האחרונות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker