אפי אירופה מתרחבת ברומניה: בוחנת רכישת ארבעה בנייני משרדים ב-310 מיליון יורו

החברה צפויה להשקיע בפרויקט עם כמה גופים מוסדיים ■ אתמול הודיעה החברה הבת, אפי אירופה, על רכישת 46% מקבוצת תדהר, המחזיקה בפרויקט בבלגרד

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בוקרשט, רומניה
בוקרשט, רומניה צילום: \ Augustin Lazaroiu / Shutterstoc

אפי אירופה, החברה הבת של אפי נכסים חתמה על הסכם לא מחייב עם כמה חברות הולנדיות לרכוש עם משקיעים נוספים ארבעה פרויקטים של מבני משרדים ברומניה על שטח בנוי של 170 אלפי מ"ר בסך 310 מיליון יורו.

אתמול אפי אירופה הודיעה שתרכוש 46.3% ממניות קבוצת תדהר, המחזיקה בפרויקט איירפורט סיטי בבלגרד, סרביה, תמורת 66.3 מיליון יורו.

אבי ברזילי, מנכ"ל אפי נכסים, אמר כי "עסקה זו היא צעד חשוב במימוש האסטרטגיה שלנו להגדלת תיק הנכסים המניבים שלנו, בעיקר באירופה, דרך ביצוע רכישות סלקטיביות במדינות הפעילות העיקריות שלנו. לאורך השנים התמקדה החברה אך ורק בקידום פרויקטי הייזום שלה, וכעת, עם מבנה הבעלות החדש, החברה בשלה לבחון עסקות להרחבת פורטפוליו הנכסים דרך רכישת פרויקטים מניבים שישתלבו בתיק הנכסים תחת צוותי הניהול הקיימים".

במסגרת מבנה הבעלות החדש, אפי נכסים מנותקת מחברת אפריקה ישראל, ונמצאת בבעלות מגה אור ביג וכמה גופים מוסדיים, בהם מגדל, כלל מיטב הראל, הפניקס ועוד. במהלך 12 החודשים האחרונים זינקה מניית החברה ב-37%.

במסגרת ההסכם ניתנה לאפי אירופה תקופה של שמונה שבועות לבצע בדיקת נאותות לחברות המחזיקות בנכסים המיועדים לרכישה, ואחרי תקופה זו היא תהיה רשאית להגיש הצעה עדכנית. בינתיים, המוכרות לא יקיימו משא ומתן על הנכסים עם גורמים אחרים.

אפי נכסים מציינת שכמה גופים מוסדיים מעוניינים להצטרף אליה לעסקה וצפויים להשקיע עד 75.1% מסך הרכישה. אפי תממן את הרכישה באמצעות קבלת מימון בנקאי בשיעור LTV של כ-65%, ויתרת התמורה תשולם באמצעות מקורות עצמיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker