בדרך לבורסה: חברת הגמל של אלטשולר שחם גייסה 283 מיליון שקל

במסגרת השלב המוסדי של ההנפקה נקבע לחברה שווי של 1.13 מיליארד שקל - גבוה ב-25% משווי התחלתי של כ-900 מיליון שקל

אסא ששון
יאיר לוינשטיין, מנכ"ל ובעלים של אלטשולר שחם גמל ופנסיה
יאיר לוינשטיין, מנכ"ל ובעלים של אלטשולר שחם גמל ופנסיהצילום: אייל טואג
אסא ששון

חברת הגמל של אלטשולר שחם השלימה היום (שני) בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקה ראשונה לציבור של מניות החברה, שבמסגרתו גייסה 282.5 מיליון שקל. מחיר המניה נקבע על 5.9 שקלים ושיקף שווי חברה אפקטיבי של 1.13 מיליארד שקל - גבוה ב-25% ממחיר המינימום שנקבע למניה במכרז, ושיקף שווי התחלתי של 900 מיליון שקל.

ההנפקה נהנתה מביקושים ערים מצד הגופים המוסדיים. מניות החברה צפויות להיכנס ב"מסלול מהיר" למדדי הבורסה המובילים.

בהמשך השבוע צפוי להתקיים השלב הציבורי של ההנפקה, כאשר עם השלמת הצעת המכר יחזיק יאיר לוינשטיין ב-14.4% מהמניות, אלטשולר שחם (המוחזקת על ידי קלמן שחם, גילעד אלטשולר ורוני בר) תחזיק ב-60.6%, וביתרה (25%) יחזיק הציבור.

אלטשולר שחם גמל ופנסיה היא חברת הגמל וההשתלמות הגדולה בישראל, ומציגה לאורך השנים צמיחה אורגנית בפעילות ובהיקף הנכסים המנוהלים שמסתכמים בכ-91 מיליארד שקל. לחברה יש יותר מ-1.4 מיליון לקוחות באפיקים השונים, ובהם גם קרן הפנסיה הנבחרת וחיסכון לכל ילד. 

יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה, אמר: "אנו מברכים על הבעת האמון של שוק ההון הישראלי בפעילות החברה וצמיחתה. כבשנו יעדים רבים לאורך השנים, ויעדים רבים עוד לפנינו, נמשיך להוביל את החברה באחריות ומקצועיות לטובת לקוחותינו ולטובת ציבור המשקיעים".

רן שחם, מנכ"ל משותף בבית ההשקעות אלטשולר שחם: "הנפקתה של חברת הגמל והפנסיה היא נקודת ציון משמעותית לבית ההשקעות, 29 שנים לאחר שהוקם על ידי גילעד וקלמן, ומשקפת את האמון שנותן בנו הציבור. ביחד עם יאיר, גילעד והצוות המעולה נמשיך להצעיד את החברה קדימה ולתת ערך מוסף לציבור המשקיעים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker