ניאון ערכה ניסוי מוצלח בתרופה לשלושה סוגי סרטן

ניאון, שמוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה, הציגה תוצאות טובות לניסוי בחיסון מותאם אישית ■ החברה מתכננת להתחיל ב-2020 בניסוי קליני בתרופה למלנומה גרורתית

יורם גביזון
חולת סרטן
חולת סרטןצילום: אייל טואג

חברת ניאון (Neon), שמוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה (4%), הציגה הערב (ב') תוצאות טובות בניסוי שנערך בתרופה NEO-PV-01. מדובר בחיסון מותאם אישית נגד חלבונים שנוצרים ממוטציות שייחודיות לגידול סרטני, בשילוב עם התרופה Opdivo של חברת בריסטול-מיירס-סקוויב. הניסוי של ניאון כלל שלוש זרועות: 34 חולי מלנומה, 27 חולי סרטן מסוג NSCLC ו-21 חולי סרטן שלפוחית השתן, כולם בשלב הגרורתי או עם גידול שלא ניתן לנתח אותו. 

ניאון הציגה בשלוש הזרועות הארכה של הזמן החציוני, מתחילת הטיפול ועד להתקדמות המחלה (Progression Free Survival), בהשוואה לנתונים היסטוריים של טיפול בנוגדי חלבון הבקרה PD-1 בלבד. התוצאות המרשימות ביותר הושגו במטופלי מלנומה. לאחר 12 חודשי מעקב אחר הטיפול המשולב ניתן היה להבחין כי לא חלה התקדמות במחלה אצל 56% מהחולים, בעוד שבטיפול היחידני ב ב-Opdivo הזמן החציוני היה 7-3 חודשים. 

הזמן החציוני להתקדמות המחלה אצל חולי NSCLC שטופלו בטיפול המשולב, היה חמישה חודשים וחצי, לעומת 4-2 חודשים אצל חולים שטופלו ב-Opdivo, על סמך נתונים היסטוריים שלהם. הזמן החציוני עד להתקדמות המחלה אצל חולי סרטן שלפוחית השתן, שקיבלו את הטיפול המשולב, היה חמישה חודשים וחצי, לעומת 3-2 חודשים אצל חולים שקיבלו טיפול יחידני ב-Opdivo.

על בסיס נתונים אלה, מתכננת ניאון להתחיל ב-2020 בניסוי קליני ב-NEO-PV-01 בשילוב עם Opdivo, בשלב השני במלנומה גרורתית. הניסוי ייערך בקרב תת קבוצה של חולי המחלה שתוגדר על בסיס תוצאות הניסוי הנוכחי, בהתאם לעוצמת התגובה שלהם לטיפול המשולב.

ניאון, ש-11% ממניותיה מוחזקות על ידי חברת אקסס שבבעלות לן בלווטניק, בעל השליטה בכלל ביוטכנולוגיה, מתכננת לדווח עד לסוף הרבעון השלישי של 2020 על תוצאות מניסוי NT-002, שבו משלבים בין התרופה של החברה ל-Keytruda, שפותחה על ידי חברת מרק, במטרה לעכב את ההתקדמות של סרטן ריאה גרורתי מסוג NSCLC   

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker