טבע קיבלה אישור FDA למשאף אסתמה דיגיטלי

העתיד כבר כאן: טכנולוגיה חדשה תאפשר לחולי אסתמה לנטר את הנתונים שלהם לאורך זמן, לשתף אותם עם רופאיהם ואף לתזמן תזכורות על הסלולרי לקבלת טיפול ■ זה הטיפול הדיגיטלי הראשון לאסתמה

יורם גביזון
מנכ"ל חברת טבע, קאר שולץ
מנכ"ל חברת טבע, קאר שולץצילום: עופר וקנין
יורם גביזון

טבע קיבלה את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשווק את AirDuo Digihaler (Fluticasone Propionate 113 מק"ג ו-Salmeterol 14 מק"ג) - משאף דיגיטלי המשולב עם חיישנים מובנים שמתחבר לאפליקציית טלפון נייד במטרה לספק מידע על השימוש במשאף בקרב חולי אסתמה.

AirDuo Digihaler הוא הטיפול הדיגיטלי הראשון לתחזוקה של אסתמה ומיועד לטיפול באסתמה בחולים מגילאי 12 ומעלה. המכשיר אינו משמש להקלה על בעיות נשימה פתאומיות ולא יחליף משאף הצלה.

AirDuo Digihaler מצטרף ל-ProAir Digihaler (Albuterol Sulfate 117 מק"ג), המוצר הקודם שאושר על ידי ה-FDA ומיועד לטיפול או למניעה של התכווצות דרכי הנשימה בחולים בני ארבע שנים ומעלה ולמניעה של התכווצות דרכי הנשימה כתוצאה מפעילות גופנית.

שני המכשירים מכילים חיישנים מובנים שמזהים כאשר נעשה שימוש במשאף ומודדים שיעורי זרימה. נתונים אלה נשלחים באמצעות בלוטות' כך שחולים יוכלו לבדוק את הנתונים שלהם לאורך זמן, לשתף אותם עם רופאיהם ולתזמן תזכורות על הטלפון הנייד לקחת את הטיפול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker