אפי אירופה משלימה אחיזה באיירפורט סיטי בלגרד - תמורת 66 מיליון יורו

החברה תרכוש את 46.3% הנותרים מהזכויות על הפרויקט בסרביה, מקבוצת תדהר, ותגיע לאחזקה של 100% ■ פרויקט המשרדים הוקם בעלות של 116 מיליון יורו - ושוויו המאזני הוא 188 מיליון יורו

יורם גביזון
איירפורט סיטי בלגרד, סרביה
איירפורט סיטי בלגרד, סרביהצילום: אפי אירופה

אפי אירופה, שבבעלותה המלאה של אפריקה נכסים, תרכוש 46.3% ממניותיה של קבוצת תדהר המחזיקה בפרויקט איירפורט סיטי בבלגרד, סרביה - תמורת 66.3 מיליון יורו.

אפי אירופה מחזיקה כיום ב-53.7% ממניותיה של החברה, כך שבעקבות העסקה תחזיק בבעלות המלאה בפרויקט. התמורה המדויקת שתשלם אפי אירופה תקבע על פי חלקם של המוכרים ברווח של החברה הזרה, למעט רווחים משיערוך שוויו של הפרויקט, מסוף מארס 2019 ועד להשלמת העסקה.

אפי אירופה תשלם במועד השלמת העסקה 42.1 מיליון יורו על חשבון התמורה (מבלי לקחת בחשבון את חלקם של המוכרים ברווח בתקופת הביניים), ואילו יתרת התמורה תשולם ב-3 תשלומים שנתיים שווים, בכל אחת מהשנים 2020 עד 2022.

יתרת התמורה תישא ריבית שנתית משתנה ואפי אירופה, שבשליטת מגה אור וביג, תהיה רשאית, לפי שיקול דעתה, להקדים את תשלום יתרת התמורה. המוכרים יקבלו גם 1.5 מיליון יורו בגין השכרת בניין משרדים בפרויקט, אם יושכר, וכן יהיו זכאים לתמורה נוספת שאינה מהותית לאפריקה נכסים, על פיתוח או על עליית ערכה של קרקע מסוימת בפרויקט.

איירפורט סיטי בבלגרד הוא פרויקט של משרדים להשכרה על שטח של 96 אלף מ"ר. הפרויקט הוקם בעלות של 116 מיליון יורו ושוויו המאזני הוא 188 מיליון יורו. הפרויקט שהושכר ב-2018 בתפוסה של 93% ובשכר דירה חודשי ממוצע של 16 יורו למ"ר, הניב רווח תפעולי תזרימי של 14 מיליון יורו ב-2018, שמשקף תשואה של 7.5% על שוויו ההוגן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker