קרן מגוריט גייסה אג"ח להמרה ב-140 מיליון שקל - ובריבית צמודה של 1%

בשלב המכרז המוסדי של שההנפקה נרשם ביקוש של 360 מיליון שקל, וביקוש נוסף של 23.5 מיליון שקל במסגרת המכרז הציבורי ■ גיוס החוב מיועד למימון עסקה בפתח תקוה, וכן לעסקות לרכישת דירות נוספות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתי דב, מנכ"ל מגוריטצילום: עופר וקנין
ערן אזרן

קרן הריט למגורים, באחזקתו של עו"ד ארז רוזנבוך, השלימה גיוס אג"ח להמרה בסך 140 מיליון שקל. הגיוס נעשה במחיר המגלם שיעור ריבית לציבור של 1% צמוד מדד, במשך חיים ממוצע (מח"מ) של 4.7 שנים. בשלב המכרז המוסדי של ההנפקה נרשם ביקוש של 360 מיליון שקל, וביקוש נוסף של 23.5 מיליון שקל במסגרת המכרז הציבורי.

בין המשקיעים שהשתתפו בגיוס נמנים גופי חיסכון והשקעות כמו הפניקס, ילין לפידות, הלמן אלדובי, אי.בי.אי; קרנות נאמנות וניהול תיקים; והראל קרנות. במגוריט ציינו כי הריבית בהנפקה נמוכה במיוחד, בדומה לרמת הריבית של סדרת האג"ח הקודמת, שאותה הנפיקה החברה ונסחרת כיום בבורסה. גיוס החוב מיועד למימון עסקה בפתח תקוה, וכן לעסקות לרכישת דירות נוספות, הן דירות מניבות והן דירות בהליכי תכנון ובנייה, המיועדות להשכרה ארוכת טווח.

באחרונה השלימה מגוריט גיוס הון של 32.5 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים, ובהם פסגות, ילין לפידות, חברת הביטוח שירביט והראל קרנות נאמנות; וכן באמצעות הנפקת מניותיה, כחלק מהתמורה שאותה היא משלמת בעסקות שאותן היא מבצעת להגדלת נכסיה. כך למשל, הקרן דיווחה על משא ומתן לרכישת 56 יחידות דיור בפתח תקוה בתמורה ל-130 מיליון שקל, כאשר 15 מיליון שקל ישולמו באמצעות הנפקת מניות מגוריט.

מגוריט מחזיקה כיום 760 דירות, מתוכן 250 יחידות כבר מניבות בפרויקטים בירושלים, תל אביב, גבעת שמואל, רמת גן, רמלה והרצליה. הקרן דיווחה באחרונה על השלמת השכרת כל הדירות בפרויקט הרצליה הילס, ועל השכרת 66 דירות בפרויקט החברה בשכונת נווה דוד רמלה, הכולל 84 יחידות - שאותו החלה לאכלס לפני כשלושה חודשים בלבד. בנוסף, מקדמת מגוריט בשיתוף עם קבוצת מנרב ארבעה פרויקטים יזמיים במסגרת מכרזי "דירה להשכיר", להקמת 500 יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך בירושלים, חולון, ראשון לציון ובאר יעקב.

"פתרון שכירות ארוכת הטווח, שאותו אנו מובילים, מקבל את אמון השוק והציבור - הן בביקוש למוצר הסופי, חוויית המגורים שאותה אנו מעניקים לשוכר, והן למוצר הפיננסי, ני"ע של החברה. אנו מקווים כי גם הרגולטור יכיר בחשיבות הנושא ויתיר הקלות בתחום, שיאפשרו את המשך הנגשת שכירות ארוכת הטווח לציבור והרחבתה לממדים משמעותיים החיוניים לשיפור מצב השוכרים בשוק", מסר מתי דב, מנכ"ל מגוריט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker