מימוש למיטב דש והרבור גרופ: מכרו תשעה מקבצי דיור בארה"ב - "בתשואה של 180% על ההון"

החברות הודיעו על מכירת פורטפוליו של מקבצי דיור באטלנטה, ג'ורג'יה ובטמפה, אורלנדו וג'קסונוויל, פלורידה בתמורה ל-300 מיליון דולר ■ מיטב דש: "השקעות במקבצי דיור בארה"ב מהוות כיום כ-50% מסך תיק הנדל"ן שלנו"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אחד מהנכסים שנרכשו
נכס של הרבור גרופ ומיטב דש בארה"בצילום: מתן נעים

חברת ההשקעות בנדל"ן האמריקאית-ישראלית הרבור-גרופ ובית ההשקעות מיטב דש, הודיעו על מכירת פורטפוליו של תשעה מקבצי דיור באטלנטה, ג'ורג'יה ובטמפה, אורלנדו וג'קסונוויל, פלורידה תמורת 300 מיליון דולר. לפי החברות, המימוש מגלם תשואה של 177% על ההון העצמי שהושקע בעסקה - בתשואה שנתית של יותר מ-30%. הפורטפוליו, שכולל תשעה מקבצי דיור עם 3,300 יחידות דיור, נרכש ב-2016 תמורת 218 מיליון דולר.

"בזמן רכישת הנכסים, זיהינו פוטנציאל להשקיע הון, לשדרג את הנכסים ולהגדיל את הכנסות הנכסים בזכות צמיחה אורגנית בשווקים שבהם הנכסים ממוקמים. עם מיצוי התוכנית העסקית, הוצאנו למכירה כל נכס בנפרד. אנו ממשיכים לבחון נכסים אטרקטיביים להשקעה במיקומים אסטרטגיים המתפתחים בקצב מהיר ובעלי מאפיינים דמוגרפיים חזקים", אמר ג'ורדן סלון, יו"ר ומנכ"ל הרבור גרופ.

ניר טואף, מנהל תחום נדל"ן במיטב דש, ציין כי "מיטב דש הגדילה משמעותית את היקף השקעותיה בנדל"ן ישיר בארבע השנים האחרונות, והשקעות במקבצי דיור בארה"ב מהוות כיום כ-50% מסך תיק הנדל"ן. תחום זה נתן תשואה עודפת משמעותית ביחס להשקעות אחרות בסקטור הנדל"ן, ובכלל. אנו סבורים כי השקעות אלה ימשיכו ליהנות ממחזור חיובי גם בעתיד כתוצאה מירידה בשיעורי הבעלות על דירות בארה"ב, גידול בעלויות הבנייה וסביבת הריבית הנמוכה".

תחום מקבצי הדיור בארה"ב קיבל דחיפה משמעותית לאחר משבר 2008, שדחף צעירים רבים לוותר על דירה בבעלות עצמית ולהעדיף דיור למגורים בשכירות. בעוד שלפני המשבר עמד שיעור הבעלות על דירות בארה"ב על 70%, נכון להיום מדובר
ב-63% בלבד, שיעור נמוך היסטורית. התחום מעורר עניין בקרב גופים מוסדיים מישראל, חברות נדל"ן מקומיות וגופים שפונים לציבור. אחת הסיבות להתעניינות בתחום היא פוטנציאל התשואה הגבוהה והיציבה יחסית, לעומת נדל"ן מסחרי או משרדים.

הרבור-גרופ עוסקת ברכישה, בניהול, בהשבחה ובמימוש של נדל"ן מניב, בעיקר בארה"ב. לפי נתונים שמסרה הרבור-גרופ, היא מחזיקה בכ-200 נכסים הכוללים
כ-30 אלף יח"ד להשכרה, נדל"ן מסחרי, הלוואות וחוב בהיקף כולל של יותר מ-9  מיליארד דולר. בנוסף, לחברה קרן גידור בתחום הנדל"ן בצפון אמריקה. מאז הקמתה מימשה הרבור גרופ יותר מ-280 נכסים בהיקף של כ-8 מיליארד דולר.

הרבור נוהגת לבצע את העסקות שלה בשיתוף עם גופים מוסדיים מישראל, ובהם המשקיעים את כספי החוסכים לגמל, הכוללים את קרנות הפנסיה עמיתים, מיטב דש, כלל ביטוח, מגדל ומנורה. בין בעלי המניות בחברה נמצאים ג'ורדן סלון (יו"ר ומייסד, שהוא גם בעל השליטה), סול לובצקי וריצ'רד ליטון. בעלי המניות הישראליים הם המנכ"ל ג'י צביבל, דוד צביבל ועו"ד פנחס מנדלוביץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker