אבוג'ן עולה ב-6% בעקבות הצלחה בניסויים להגדלת יבול בחיטה

החברה דיווחה על שיפור שיכול להגיע ל-20% בשדות הטובים ביותר ■ השיפור הזה מתרגם לתוספת רווח של 50-20 דולר לחקלאי לכל 4 דונם

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן
עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ןצילום: דודו בכר

אבוג'ן, שמפתחת מערכות תוכנה לחיזוי ביולוגי וזיהוי גנים שישביחו זני זרעים, עולה ב-6% לשווי של 146 מיליון שקל, לאחר שדיווחה על תוצאות חיוביות בניסויי שדה - זו השנה השנייה ברציפות.

החברה דיווחה על תוצאות חיוביות, במגוון אזורי גידול וסוגי חיטה תוך שימוש ב-LAV11 ,LAV12 ו-LAV13, שהם המיקרובים המועמדים של החברה הבת לביא ביו למוצרים ממריצי גידול (ביו-סטימולנטים) בחיטה אביבית. ניסויי השדה שביצעה לביא ביו מצביעים על שיפור יציב ביבול החיטה ליחידת שטח. ניסויי השדה שנערכו בשנתיים האחרונות הראו הצלחה ב-80% מהשדות שבהן הגיע השיפור ביבול ל-20% בשדות הטובים ביותר ול-6%-7% בממוצע עם מובהקות סטטיסטית (p<0.05) במגוון אזורי גידול.

אבוג'ן, שמנוהלת על ידי עופר חביב, מעריכה שתוצאות אלה מצביעות על כך שממריצי הגידול של LAV לחיטה, עשויים להביא לחקלאי תוספת רווח של 50-20 דולר לאקר (4 דונם). אבוג'ן מציינת ששוק החיטה העולמי צפוי להגיע ל-270 מיליארד דולר ב-2022, כשחיטה אביבית מהווה 40% מסך החיטה בצפון אמריקה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker