הסכסוך במישורים עולה מדרגה: גיל בלוטרייך רוצה בוררות - ועוזב הדירקטוריונים

"בלוטרייך העביר לשניידר דרישה כי תיעשה פנייה משותפת לבורר מוסכם במטרה להביא לקביעת מנגנון להיפרדות מלאה בין הצדדים", מסרה מישורים הבוקר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל בלוטרייך

הסכסוך בחברת הנדל"ן מישורים עולה מדרגה: גיל בלוטרייך, מייסד מישורים, מעוניין לפנות לבוררות במטרה לסיים את השותפות עם המיליארדר אלכס שניידר - בעקבות הסכסוך שפרץ בין הצדדים. במקביל, בלוטרייך החליט להתפטר מהדירקטוריונים בקבוצה. 

אתמול התפטר בלוטרייך מדירקטוריון מישורים, ובכוונתו להתפטר גם מתפקיד יו"ר הדירקטוריון בחברה הבת סקייליין. מניית מישורים יורדת כעת ב-2.5%. 

אמש דיווחו מישורים וסקייליין על מכתב ששלח בלוטרייך לחברה ולשניידר. "בהתאם לאמור במכתב, הועברה לשניידר דרישה כי תיעשה פנייה משותפת לבורר מוסכם במטרה להביא לקביעת מנגנון להיפרדות מלאה בין הצדדים. בשלב זה, אין ביכולתה של החברה להעריך את השפעת המחלוקת האמורה על החברה, על החברות הבנות ועל השליטה בחברה", נמסר בדיווח לבורסה.

השותפות בין בלוטרייך לשניידר - שהחלה לפני 3.5 שנים - התחלפה בשנה שעברה בסכסוך מר. בנובמבר 2018 שיגרה מישורים דיווח לבורסה, שבו נכתב כי בין שניידר לבלוטרייך התגלעו מחלוקות שונות, בין היתר, בנוגע למעורבות כל אחד מבעלי השליטה בחברה ובחברות הבנות. המחלוקת הובילה אף "לחליפת מכתבים בין עורכי הדין של בעלי השליטה". המכתבים כללו טענות קשות והאשמות הדדיות בפלילים.

ככל הידוע, הסכסוך נגע לקשרים, לכאורה, שניהל שניידר, שאינו נושא בתפקיד רשמי במישורים, עם מנכ"ל סקייליין, בלייק ליון (Blake Lyon). לטענת בלוטרייך, הסכסוך היה על עסקה שקידם שניידר לרכש תנורים מחברה הקשורה אליו - ולא דווחה כעסקת בעלי עניין. מנגד, שניידר טען כי בלוטרייך פעל לניפוח הערכת שווי של אתר הנופש Horseshoe Resort, שהביאה אותו לרכוש את המניות במישורים במחיר גבוה; וכן העלה טענות לפעולות פסולות אחרות ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

בעקבות הסכסוך, דירקטוריון מישורים החליט על הקמת ועדה שתבחן את השתלשלות העניינים, בעוד יו"ר הדירקטוריון, רמי שריקי, גיסו של בלוטרייך, הודיע על התפטרותו. במקומו מונה אודי ארז, לשעבר מנכ"ל חברת אלעד גרופ של יצחק תשובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker