העסק החדש של בעלי ברגר קינג בישראל: חדרי כספות שרכש מהבנקים

רותוניום, שהוקמה על ידי פייר ברוך, נמצאת במו"מ מתקדם לרכישת שלושה חדרי כספות בערים ירושלים, אשדוד ואילת בהשקעה כוללת של עשרות מיליוני שקלים ■ בשנה האחרונה רכשה כבר שלושה חדרי כספות בהשקעה של כ-20 מיליון שקל

ערן אזרן
פייר ברוך
פייר ברוך, מבעלי ברגר קינג ישראל
ערן אזרן

בשנים האחרונות הבנקים צימצמו את נוכחותם במרכזי הערים, ובדחיפת בנק ישראל פעלו לפנות שטחי נדל"ן מרכזיים. אחת התוצאות של המהלך היתה שעשרות אלפי לקוחות הבנקים, שהחזיקו כספות במרתפי הסניפים, נדרשו לחפש בית חדש לשירותי הכספות האישיים. אל החלל שנוצר נכנסות כעת חברות חדשות – אחת מן היא רותוניום (Ruthenium).

רותוניום הוקמה על ידי פייר ברוך, מבעלי ברגר קינג ישראל, שעשה את עיקר הונו מחברת מורגן (Morgan) הצרפתית לעסקי ביגוד ולבני נשים. בימים אלה נמצאת רותונים במו"מ מתקדם לרכישת שלושה חדרי כספות מבנקים בערים ירושלים, אשדוד ואילת, בהשקעה כוללת של עשרות מיליוני שקלים – כך נודע ל-TheMarker.

רותוניום, שמנוהלת על ידי עו"ד סיון סלמה, מחזיקה כבר היום בשלושה חדרי כספות שרכשה בשנה האחרונה בהשקעה של כ-20 מיליון שקל. חדרי הכספות נרכשו מבנק מרכנתיל בסניף אחד העם בתל אביב; מבנק לאומי בסניף בחיפה; ובנק הפועלים באחד מסניפיו בנתניה. בסך הכול לרותוניום כ-15 אלף כספות, עם יכולת להתרחבות נוספת של עד 15 אלף כספות בשטחים הקיימים.

דלת כספת פתוחה
כספתצילום: Ryan Etter / Alamy Stock Photo

שוק הכספות בישראל מונה כ-100 אלף מנויים, בתשלום של 2,500-1,000 שקל בשנה. בחודשים האחרונים חלק מהבנקים שלחו מכתבים למנויים הקבועים וציינו כי עליהם למצוא חלופה לכספת האישית שלהם בתוך מספר חודשים, לאור סגירת חלק מהמתחמים. הבנקים מזרחי ודיסקונט הכריזו בהצהרות רשמיות על כוונתן לסגור את כלל חדרי הכספות בשטחם.

סגירת חדרי הכספות עולה בקנה אחד עם המגמה הכללית בבנקים לסגור סניפים ולצמצם את שטחם – כחלק מהמעבר לדיגיטל. בדיסקונט צמצמו בשנה שעברה ארבעה מתוך שבעה חדרי כספות, כך שרק בשלושה סניפים של הבנק נותרו כספות - בנתניה, בחיפה ובירושלים. בנק הפועלים מסר באחרונה כי "לאחר כשמונה שנים שבהן לא נסגרו כספות של הבנק, נבחנת בימים אלה פעילותן העתידית".

לצד רותוניום, גם ברינקס, המתמחה במתן שירותים לוגיסטיים לדברי ערך, השיקה בשנה שעברה חדר כספות ללקוחות פרטיים ועסקיים. באחרונה הכריזה החברה על שיתוף פעולה עם מנורה מבטחים, שתכיר בחדר הכספות של ברינקס לצורכי ביטוח. זאת, על רקע הדרישה של חברות ביטוח רבות - כחלק מתנאי פוליסות לביטוח תכולה לבית או למשרד – להתקין כספת אישית או לאחסן פריטים בכספות של בנקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker